Jubileuszowo-Wiosennie biegli po zdrowie

W sobotnie, słoneczne, wręcz upalne przedpołudnie, 6 czerwca, rozegrany został, cieszący się z roku na rok (a właściwie należałoby powiedzieć z biegu na bieg) coraz większą popularnością X Bieg Wiosny. Ów jubileuszowy Bieg był tradycyjnie składową ogólnopolskiej akcji sportowo-rekreacyjnej „Cała Polska Biega”, której współorganizatorem jest Miasto Piła.

Na 3,5-kilometrową trasę – od Gościńca Rębajło do Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego Płotki koło Piły wyruszyło 410 biegaczy, piechurów (czyt. nordicwalkingowców) oraz rolkarzy i młodych cyklistów, a także uczestników na wózkach inwalidzkich. Nie zabrakło również całych rodzin, często pchających przed sobą wózek z najmłodszą latoroślą, które postanowiły pobiec po zdrowie.

Jak zwykle nie liczyło się kto ów bieg wygra, lecz kto przebiegnie w swoim tempie urokliwą, usytuowaną miedzy ścianami pilskich lasów trasę. Wśród przekraczających linię mety znalazł się – chyba najstarszy w historii wiosennych biegów – 80-cio letni amator przebierania nogami, a co za tym idzie zdrowego trybu życia. Gratulujemy i życzymy dużo zdrowia.
Utartym zwyczajem na mecie każdy uczestnik był obdarowany przez zastępcę prezydenta Piły – Krzysztofa Szewca oraz Dariusza Kubickiego, dyrektora pilskiego MOSiR-u treściwym batonikiem. Nie mogło zabraknąć napojów oraz smakowitej grochówki serwowanych na stoisku znanych pilskich restauratorów i hotelarzy – państwa Rydwańskich.
Ukontentowani uczestnicy jubileuszowego Biegu Wiosny, już nie mogą doczekać się Biegu Jesieni, na który serdecznie zapraszamy!

M.M.
Fot. Sebastian Daukszewicz

jubileuszowo_wiosennie_biegli10

jubileuszowo_wiosennie_biegli61 jubileuszowo_wiosennie_biegli11 jubileuszowo_wiosennie_biegli12 jubileuszowo_wiosennie_biegli13 jubileuszowo_wiosennie_biegli14 jubileuszowo_wiosennie_biegli15 jubileuszowo_wiosennie_biegli16 jubileuszowo_wiosennie_biegli17 jubileuszowo_wiosennie_biegli18 jubileuszowo_wiosennie_biegli19 jubileuszowo_wiosennie_biegli20 jubileuszowo_wiosennie_biegli21 jubileuszowo_wiosennie_biegli22 jubileuszowo_wiosennie_biegli23 jubileuszowo_wiosennie_biegli24 jubileuszowo_wiosennie_biegli25 jubileuszowo_wiosennie_biegli26 jubileuszowo_wiosennie_biegli27 jubileuszowo_wiosennie_biegli28 jubileuszowo_wiosennie_biegli29 jubileuszowo_wiosennie_biegli30 jubileuszowo_wiosennie_biegli31 jubileuszowo_wiosennie_biegli32 jubileuszowo_wiosennie_biegli33 jubileuszowo_wiosennie_biegli34 jubileuszowo_wiosennie_biegli35 jubileuszowo_wiosennie_biegli36 jubileuszowo_wiosennie_biegli37 jubileuszowo_wiosennie_biegli38 jubileuszowo_wiosennie_biegli39 jubileuszowo_wiosennie_biegli40 jubileuszowo_wiosennie_biegli41 jubileuszowo_wiosennie_biegli42 jubileuszowo_wiosennie_biegli43 jubileuszowo_wiosennie_biegli44 jubileuszowo_wiosennie_biegli45 jubileuszowo_wiosennie_biegli46 jubileuszowo_wiosennie_biegli47 jubileuszowo_wiosennie_biegli48 jubileuszowo_wiosennie_biegli49 jubileuszowo_wiosennie_biegli50 jubileuszowo_wiosennie_biegli51 jubileuszowo_wiosennie_biegli52 jubileuszowo_wiosennie_biegli53 jubileuszowo_wiosennie_biegli54 jubileuszowo_wiosennie_biegli55 jubileuszowo_wiosennie_biegli56 jubileuszowo_wiosennie_biegli57 jubileuszowo_wiosennie_biegli58 jubileuszowo_wiosennie_biegli59 jubileuszowo_wiosennie_biegli60

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *