Jubileuszowy Bieg Świąteczno – Sylwestrowy

W sobotę, 19 grudnia 2015 roku, odbył się X Bieg Świąteczno – Sylwestrowy, gromadząc na stracie ok. 800 uczestników (biegaczy, kijkarzy, rodziców z dziećmi w wózkach, a także osób biegnących ze swoimi pieskami) którzy pokonali dystans 3,5 km od Gościńca Rębajło do OTW Płotki.

Pogoda była mało zimowa jak na tą porę roku, ale za to sprzyjająca bieganiu. Po ukończonym biegu zawodnicy udali się na ciepły posiłek i napoje. Organizatorzy biegów przygotowali ognisko, przy którym można było się ogrzać. Całość imprezy dopełniły drobne upominki: na starcie koszulki w dwóch kolorach, a na mecie medale, coś słodkiego oraz ponad 80 nagród, które były rozlosowane wśród wszystkich uczestników sobotniego biegu.

– Do wczoraj nie byliśmy pewni pogody, ponieważ aura przez ostatni tydzień była bardzo kiepska, padał deszcz i mieliśmy obawy, że to wpłynie na dzisiejszą frekwencje. Jak się okazało dziś mieliśmy ładną pogodę jak na końcówkę roku. Rekordu frekwencji nie było, bo pobiegło ponad 800 biegaczy – wśród nich były też osoby, które przeszły z kijkami ten dystans. Ja zawszę mówię, że w tych biegach nie chodzi o bicie rekordu, tylko o propagowanie zdrowego stylu życia, po to, aby się ruszyć z domów, a jeszcze w takim okresie świąteczno –noworocznym pobyć razem, posłuchać kolęd, a przy okazji coś wygrać w losowaniu nagród. Myślę, że nasz pomysł na medal dla każdego uczestnika na mecie też się spodobał. Co prawda niektórzy mówią, że to jest słoneczko, a tak naprawdę medal jest w kształcie śnieżynki. Także koszulki się przyjęły. Być może w przyszłym roku będą one jeszcze w innym kolorze. Kolejny bieg prawdopodobnie pod koniec maja – mówił za metą Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Tak oto biegowo uczestnicy żegnali kończący się 2015 rok, z nadzieją że w kolejnym roku przed biegaczami pojawią się nowe wyzwania, będą życiówki i dalej aktywnie będą czerpać z biegania to, co najlepsze.

Sebastian Daukszewicz

jubileuszowy_bieg_sylwestrowy0

jubileuszowy_bieg_sylwestrowy68 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy1 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy2 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy3 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy4 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy5 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy6 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy7 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy8 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy9 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy10 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy11 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy12 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy13 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy14 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy15 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy16 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy17 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy18 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy19 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy20 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy21 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy22 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy23 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy24 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy25 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy26 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy27 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy28 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy29 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy30 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy31 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy32 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy33 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy34 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy35 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy36 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy37 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy38 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy39 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy40 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy41 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy42 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy43 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy44 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy45 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy46 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy47 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy48 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy49 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy50 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy51 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy52 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy53 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy54 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy55 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy56 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy57 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy58 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy59 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy60 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy61 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy62 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy63 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy64 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy65 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy66 jubileuszowy_bieg_sylwestrowy67

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *