Już 18 lipca „Magia tanga” – w podziękowaniu za datki dla hospicjum

Juz_18_lipca_Magia_tanga

Pod patronatem Tętna Regionu

W podziękowaniu dla darczyńców, wolontariuszy i wszystkich Pilan wspierających idee budowy pierwszego pilskiego hospicjum stacjonarnego Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile zapraszają na koncert charytatywny „Magia tanga”. Koncert odbędzie się w sobotę, 18 lipca, o godz. 19.00 w sali widowiskowej Teatru Miejskiego w Pile (plac Staszica 1). Podczas tego wyjątkowego wieczoru wystąpi pilski zespół „La Fonica Quartet” (w składzie: Andrzej Czaja – Akordeonista, Kamila Wiśniewska – Czaja – Wiolonczelistka, Sebastian Czaja – Skrzypek, Marcin Białkowski – Kontrabasista). Muzykom towarzyszyć będzie para taneczna Polina Kyshyshian i Ryszard Gotlib.

Przedsięwzięcie odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego p. Franciszka Tamasa oraz Prezydenta Miasta Piły p. Piotra Głowskiego. Występem artystów, którzy wiązani są z Piła od wielu lat, Zarząd i Członkowie Towarzystwa pragną podziękować  wszystkim Darczyńcom za ich otwartość i zaangażowanie w promowanie idei hospicyjnej, osobom które podczas rozmaitych akcji wrzucały datek do puszki, podarowały na rzecz budowy hospicjum 1%, podatku dochodowego, dokonały wpłaty celowej na konto czy też przekazały darowiznę dla Towarzystwa na jego działalność statutową. Osobne podziękowania należą się uczniom z pilskich szkół, którzy zawsze chętnie uczestniczyli w zbiórkach publicznych na rzecz budowy pilskiego hospicjum.

Wstęp na koncert jest wolny (zaproszenia do odebrania w kasie Teatru Miejskiego). Przed i po koncercie będzie można wrzucić datek do puszki na rzecz budowy pilskiego hospicjum. „La Fonica Quartet” to wyjątkowy zespół muzyków z Piły dla których inspiracją od początku  istnienia (1995r.) była ekspresja dźwięku. Połączenie szerokiej kolorystyki brzmienia akordeonu z instrumentami smyczkowymi przyniosło niespotykaną dotąd w Polsce nową jakość muzyczną. „La Fonica Quartet” jest jednym z pierwszych w Polsce zespołów kameralnych w takim składzie, który w sposób mistrzowski wykonuje perły muzyki klasycznej oraz hity muzyki popularnej: Wieczór w krainie Czardasza, Muzyka Starego Wiednia, Sentymentalne Musicale, Pieśni Neapolitańskie i Najpiękniejsze Tanga Świata w tym Tango Nuevo, którego twórcą i popularyzatorem był Astor Piazzolla – to wyjątkowe propozycje koncertowe zespołu.

Doskonałe aranżacje oraz bardzo wysoki poziom artystyczny wszystkich muzyków stanowią o niepowtarzalnym stylu tego zespołu i wielu jego sukcesach, zarówno wśród słuchaczy jak i krytyki muzycznej. Zespół zapraszany jest na ważne imprezy kulturalne w całej Polsce i za granicą, koncertował m. in. w Szwajcarii, Niemczech , Włoszech. Zespół bierze udział w koncertach dobroczynnych, dokonuje nagrań dla radia i telewizji. „La Fonica Quartet” jest sukcesywnie wyróżniany i nagradzany w dziedzinie twórczości artystycznej. Członkowie zespołu to Ludzie Roku 2002 i 2011 w kategorii Kultura w Pile

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny „Magia tanga” w podziękowaniu dla darczyńców i wolontariuszy wspierających idee budowy pierwszego pilskiego hospicjum stacjonarnego, który odbędzie się w sobotę 18 lipca o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim w Pile (plac Staszica 1).

Anna Fons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *