Już 30 maja zapraszamy na rewelacyjny spektakl „Głos Persefony”

„Głos Persefony” to będzie jedno z najważniejszych przedstawień, jakie były grane na Stacji Szamocin .  Zapraszamy 30 maja na godz. 17.00 na rewelacyjny spektakl „Głos Persefony”, grany przez dwie istne „lwice” sceniczne, znakomite aktorki Idę Bocian i Magdalenę Płanetę.

 

Przedstawienie odwołuje się do mitu o Demeter i jej córki Persefony, porwanej do Hadesu przez boga podziemi. Okoliczności uprowadzenia aktorki wyjaśniają w pierwszych scenach spektaklu.

 

Magda i Ida znają się od prawie 27 lat i poza wspólnym udziałem w projekcie Stacji Szamocin „Noc wielkiego sezonu”, nie miały okazji wspólnie występować na scenie. Zrezygnowały obie z pracy w teatrze instytucjonalnym. Zdecydowały się na zrealizowanie  autorskiego projektu poza szyldami instytucji i teatrów. Okazją było zdobycie stypendium z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które pozwoliło na skromne pokrycie podstawowych kosztów produkcji spektaklu.

 

Są autorkami scenariusza, reżyserkami, scenografkami i co najważniejsze aktorkami w spektaklu „Głos Persefony”.

 

Według starożytnych Greków Demeter, bogini urodzaju uosabiała ideał matki i jej bezbrzeżnej miłości do dziecka. Spektakl jest o rodzicielstwie. Dotyka bardzo trudnych relacji córek, matek, żon, czy partnerek. Często burzliwych.

 

Przyjdźcie obejrzeć i podziwiać dwie aktorki, które jak Persefona powrócą – chociaż na chwilę na Stację Szamocin – i do swojej teatralnej matki.

 

Przedstawienie od lat 15.

 

Prezentacja w ramach projektu „Szamocińska Concordia”, dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Stacja  Szamocin