Już jutro kolejna edycja pilskiej akcji „Przygarnij Burka”

W sobotę, 7 października 2017 roku o godzinie 13.00 na Pilskiej Wyspie (teren za sceną) odbędzie się finał 8 edycji akcji „Przygarnij Burka”. Wydarzenie to z bogatym programem ma na celu znalezienie nowych domów dla psiaków z pilskiego schroniska, które zostały wybrane przez zoopsycholog Danutę Żołędziewską. Dzięki wcześniejszym akcjom udało się znaleźć domy dla kilkudziesięciu psów, które adoptowane były nie tylko w dniu wydarzenia, ale również później. Ponadto od 4 do 8 października mają miejsce Dni Otwarte Schroniska w Pile, Na Leszkowie.

Akcja przynosi efekty długoterminowe – coraz więcej osób przekonuje się, że warto dać szansę psom ze schroniska. To w tym miejscu znajdziesz psa optymalnego dla siebie, o odpowiednim poziomie energii, co jest kluczem do harmonijnej relacji między człowiekiem a psem.

Tym razem szukamy domów dla 8 psów:

1.    Kolczatka (numer  S-74), w schronisku od stycznia 2015 r. Pies odebrany interwencyjnie.  Życie suni nie było łatwe, otrzymała od losu tylko ból i udrękę. Pomimo traumy życia, pozostała ciepłą, wierną i oddaną człowiekowi przyjaciółką. Jest psem posłusznym, nie narzuca się.  Chętnie wykonuje zalecenia człowieka. Chętnie się uczy. Nie brakuje jej energii do zabaw, do wspólnego spędzania czasu z opiekunem. Pies typu  powiedz, co mogę zrobić dla Ciebie. W przypadku problemu suni z akceptacją życia miejskiego proponowana bezpłatna pomoc zoopsychologa i instruktora szkoleń.

2.    Miodek (numer WR-33), około 11 lat, w schronisku od 2015 r., pies leczony, wymaga szczególnej opieki –  jak to senior czasami coś mu strzyknie, coś zaboli. Raczej nie nadaje się na maratony, ale spokojny spacerek przyjmie z chęcią i na trochę kulawych i bolących nóżkach, powędruje za swym opiekunem wolniutko – ale na koniec świata.

3.    Niebieskooka (numer A-128) – dziewczyna o hipnotyzujących oczach, w schronisku od 2014 r. Wesoła, łagodna sunia.  Komunikatywna, chętna do wykonywania zadań. Pytająca: co dzisiaj robimy? Jak nie ma za wiele do pracy, chętnie spędzi czas na przytulaniu. Energiczna, ale nie nadpobudliwa.  Koleżanka do spacerów, wspólnego spędzania czasu.

4.    Gonzo (KR-57) jest psem spokojnym, przyjacielskim i bardzo źle znoszącym zamknięcie. Desperacko próbuje się wydostać z kojca i z wielką wdzięcznością przyjmuje propozycję spaceru. Na spacerze nie ciągnie, idzie przy nodze, nie ekscytuje się. Dobrze dogaduje się z innymi psami (informacja pochodzi ze strony: Wolontariusze przy schronisku dla zwierząt w Pile).

5.    Pufka (A-1059) – nazwana tak ze względu na swoje gabaryty. Starsza pani, która już powoli zapomina jak to jest mieć dom.  Pomimo tego, kiedy zbliża się  człowiek serce jej jeszcze drga, może, może …może on mnie zabierze. Grzeczna, ufna, kontaktowa. Lubi głaskanie, przytulanie i jedzenie. Będzie szczęśliwa kiedy pogłaska ją jej opiekun, kiedy będzie wiedziała, że ma dom. Sunia do wspólnych spacerów i oglądania TV. Powierniczka, przyjaciółka.  Będzie z Tobą w każdej sytuacji.

6.    Beżowy  (WY-17) w schronisku od maja 2017 r. Energiczny chłopak, kombinator. Jak nie tędy, to tędy, ale i tak dotrę do Ciebie.  Wszystko przekłada, aby tylko móc być z człowiekiem. Może być manipulantem, na piękne oczy wymusi dla siebie uwagę.  Powinien mieć zapewnione zajęcie np. zabawy, długie spacery, praca  np. typu sztuczki, posłuszeństwo itp. Może mieć tendencję do nadprzywiązania.  Jednak przy prawidłowym z nim postępowaniu,  pies nie będzie sprawiał problemu. Pies typu kochaj mnie.

7.    Zulek (KŁ-72)– jedyny, który nie znalazł domu podczas ostatniej akcji. Niestety ten rok, kolejny bez domu,  odcisnął swoje piętno na Zulku.  Stracił nadzieję na lepsze życie, na swojego człowieka.  Jakby chciał powiedzieć, nic już nie chcę, idę na spacer, tylko to mam od życia.  Pomimo tego, w głębi serca  tęskni za człowiekiem.  Za jego dotykiem i ciepłym słowem. Wystarczy miłe słowo, gest, aby oczy mu rozjaśniły, może… Eh, nie i tak mnie nie weźmie. Zulek odchodzi udając, że mu nie zależy. Chłopak z godnością dźwiga swój los. Nie pozwólmy, aby stracił chęć życia, aby zaszył się w kącie budy. Każdy kolejny miesiąc zbliża Zulka do utraty chęci życia. Pies jest serdecznym przyjacielem człowieka. Wykazuje dużą chęć współpracy, rozumie wysyłane sygnały przez człowieka. Jest komunikatywny, zrównoważony.   Jeżeli opiekun wykaże chęć nawiązania z nim współpracy, zyska oddanego przyjaciela.

8.    Pan Ząbek (bezzębny dziadzio) – PA-2292 w schronisku od 2015 r. Stateczny  chłopak, komunikatywny, rozważny. Kocha jeść i się przytulać. Niewiele potrzebuje od Ciebie ruchu, nie będzie biegał za rowerem, nie będzie wykonywał sztuczek. Popatrzy Tobie głęboko w oczy i powie, kocham Cię.  Warunek ma tylko jeden, szanuj mnie i pozwól siebie kochać.  Będzie wdzięczny za spacer, za Twoją uwagę skierowaną do niego. Za rozmowy i przytulanie. Odda Tobie swoje serce, swoją psią miłość. Zyskasz oddanego przyjaciela, powiernika swoich sekretów.

Link do wydarzenia na FB „Przygarnij Burka”
https://www.facebook.com/events/134209833882789/permalink/134212630549176/

Sebastian Daukszewicz

jutro_akcja_przygarnij_burka00

jutro_akcja_przygarnij_burka05 jutro_akcja_przygarnij_burka01 jutro_akcja_przygarnij_burka02 jutro_akcja_przygarnij_burka03 jutro_akcja_przygarnij_burka04