Już niedługo 24. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS’a w Pile

7 września biegową stolicą Polski będzie ponownie Piła za sprawą 24. edycji Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS i Mistrzostw Polski w Półmaratonie. Ponadto odbędzie się Puchar Komendanta Policji w Półmaratonie oraz Otwarte Mistrzostwa Studentów i Nauczycieli Akademickich Uczelni.

W ubiegłym roku Półmaraton Philips’a ukończyło 2.431 biegaczy. 28 sierpnia w budynku MOSIR, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Piły – Piotra Głowskiego, Dariusza Kubickiego – dyrektora MOSiR-u, Henryka Paskala – prezesa Stowarzyszenia Biegów Ulicznych, Zenona Piątka – wiceprezesa Stowarzyszenia Biegów Ulicznych oraz Andrzeja Grzesika – kierownika biura zawodów, na której zaprezentowany został szczegółowy program imprezy.

– Jesteśmy mile zaskoczeni, że na dzień dzisiejszy mamy zgłoszonych 3200 zawodników. Nie ma jeszcze zawodników, którzy będą brać udział w mistrzostwach Wojska Polskiego. Liczymy, że dojdzie w tej kategorii 250 biegaczy. Ogólnie przygotowujemy się, że w tej imprezie biegowej weźmie udział ok. 3,5 tys. uczestników. Obecnie z Piły zgłoszonych mamy 301 osób. Trasa jest taka sama jak rok temu. Zapraszamy mieszkańców również do dopingu na trasie biegu – mówi Henryk Paskal, prezes Stowarzyszenia Biegów Ulicznych. – Zapewniamy uczestnikom profesjonalne zabezpieczenie medyczne. Firma Car Vision transporty-medyczne zapewni 3-4 karetki, punkt medyczny na mecie i ratowników, którzy będą poruszać się na rowerach. Uczestnicy, którzy zgłaszają się do biegów podpisują oświadczenie, że startują na własną odpowiedzialność i są przygotowani do takiego wysiłku. Nie jest możliwością przed startem przebadać tak dużą ilość uczestników.

Tradycyjnie na medalu pilskiego półmaratonu zamieszczony będzie wizerunek znanego polskiego maratończyka. W tym roku będzie to Zbigniew Pierzynka z Krakowa, który pobiegnie w biegu głównym. Imprezę tradycyjnie rozpocznie o 10.00 Mini-Maraton dla młodzieży szkolnej na dystansie 1 km. Następnie o 10.15 pobiegną VIP-owie na dystansie 800 m, a o 11.00 rozpocznie się główny bieg pilskimi ulicami, które sprzyjają osiąganiu dobrych wyników.

– To co widzimy podczas małych biegów, m.in. na Płotki, przekłada się na uczestnictwo w większych biegach, półmaratonach i maratonach, gdzie pilan startuje coraz więcej, co niezmiernie cieszy. Widać, że ludzie na co dzień biegają, a to wpływa na ich kondycje i zdrowie – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

W dniu imprezy kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na czasowe utrudnienia w ruchu. Przed wjazdami do Piły będzie zamieszczona informacja, że odbywają się biegi, będą również oznakowane miejsca,  gdzie nie wolno parkować. Organizatorzy już dziś proszą o wyrozumiałość.

Zapraszamy na stronę internetową pilskiego półmaratonu www.pila.halfmarathon.pl .

Sebastian Daukszewicz

juz_niedlugo_miedzynarodowy01 juz_niedlugo_miedzynarodowy02 juz_niedlugo_miedzynarodowy03 juz_niedlugo_miedzynarodowy04 juz_niedlugo_miedzynarodowy05 juz_niedlugo_miedzynarodowy06 juz_niedlugo_miedzynarodowy07