Już w kwietniu piąta edycja Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery

Pod patronatem Tętna Regionu

Już dziś anonsujemy wydarzenie, które skierowane jest do osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także dla absolwentów wstępujących na rynek pracy. Mowa o V jubileuszowej edycji Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery, które odbędą się w dniach piątek, 1 kwietnia 2016r., godz. 10:00-14:00 (targi edukacyjne ) i sobota, 2 kwietnia 2016r., godz. 10:00-13:00 (targi pracy i kariery).

– Tegoroczna, wiosenna edycja to mały jubileusz, stąd i szereg niespodzianek. W pierwszym dniu zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych, średnich, gdzie powiemy im jak wygląda oferta szkolnictwa w regionie, ale też zaoferujemy szereg szkoleń edukacyjnych, spotkań z trenerami. Będzie możliwość przeprowadzenia testu i spotkania z certyfikowanym coachem, panią Moniką Rozmarynowską, która doradzi, podpowie jak szukać w sobie unikalnych cech, które pozwolą później wybrać odpowiednią szkołę średnią. Drugi dzień nosi hasło „Etat 2016 i rynek pracy bez barier”. Zapraszamy w tym dniu tych, którzy pracy szukają i tych, co chcą rozwijać swoją karierę zawodową, a być może zmienić dotychczasową pracę – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Najbliższe Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery to także warsztaty dla młodzieży, spotkania z praktykami biznesu, bogata oferta studiów wyższych, podyplomowych, oraz specjalne strefy: PLATFORMA PRACA, STREFA PRACODAWCÓW, STREFA KARIERY, VIDEO CV. Wśród wystawców pojawią się pracodawcy z Piły i regionu (m in. Wałcz, Złotów, Wągrowiec), którzy będą mogli zaprezentować profil swojej firmy oraz przeprowadzić bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi pracownikami. Patronat honorowy nad Targami objął Adam Szejnfeld – Europoseł do Parlamentu Europejskiego.

Z okazji 5. edycji Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery do Piły zawita Centrum Nauki Kopernik z objazdową wystawą EKSPERYMENTUJ. Wystawa „Eksperymentuj!” to przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik interaktywna ekspozycja pozwalająca zdobywać podczas zabawy wiedzę z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Samodzielnie przeprowadzane doświadczenia i eksperymenty w naturalny sposób pobudzają ciekawość świata. Wystawa jest adresowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale z powodzeniem korzystają z niej całe rodziny, co pozwala im na przeżycie wspólnej naukowej przygody. Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego być może będzie trzeba w kolejce poczekać jakiś czas, ale jak mówi Beata Dudzińska, będzie możliwość wydłużenia czasu zamknięcia imprezy, tak aby każdy chętny mógł tę wystawę zwiedzić.

Sebastian Daukszewicz

juz_w_kwietniu_targi00

juz_w_kwietniu_targi03 juz_w_kwietniu_targi01 juz_w_kwietniu_targi02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *