Już w niedzielę Turniej Asów do Bydgoszczy!

juz_w_niedziele_turniej

Speedwayevents.pl wraz z Abramczyk Polonią Bydgoszcz już w najbliższą niedzielę 18 października – od godziny 17.15 – zapraszają na stadion im. Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie sezonu żużlowego przy Sportowej 2 odbędą się interesujące zawody indywidualne – DPV Logistic Zooleszcz Turniej Asów z udziałem wielu zawodników z kraju i zagranicy o uznanej klasie. Z pewnością nie zabraknie wielkich emocji. Bilety do nabycia na stronie internetowej – bilety.speedwayevents.pl .

Turniej Asów to nowa impreza na żużlowej mapie Polski. W tym roku odbędzie dzień po zakończeniu rywalizacji w Speedway of Nations. Niektórzy zawodnicy, którzy znaleźli się w składach swoich drużyn narodowych na zawody w Lublinie, pojawią się następnego dnia w Bydgoszczy. Jeszcze inni przyjadą wprost z Terenzano, gdzie w sobotę odbędą się Mistrzostwa Europy Par.

– Z pewnością nie unikniemy skojarzeń z mającym wielką tradycję Kryterium Asów, ale nie chcemy traktować tych zawodów jako kontynuacji tamtego turnieju, który przecież rozgrywany był zawsze przed sezonem. My Turniejem Asów kończymy żużlowy rok 2020 w Bydgoszczy. W niezłej obsadzie, która gwarantuje wysoki poziom imprezy. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów speedwaya w najbliższą niedzielę. Formuła turnieju przewiduje 20 wyścigów plus ewentualne dodatkowe o miejsca na podium. Czeka nas masa emocji – powiedział Maciej Polny ze Speedwayevents.pl.

Tor w Bydgoszczy należy do najlepszych w Polsce, jeśli chodzi o ilość mijanek na trasie, a przez to widowiskowych wyścigów. Wiele tegorocznych meczów czy turniejów, które się tam odbyły, zyskało wysokie oceny, gdy weźmiemy pod uwagę poziom emocji.

– Na pewno będzie ciekawie. Mamy na liście zawodników z klubów PGE Ekstraligi jak i eWinner 1. Ligi, którzy na koniec sezonu pokażą naszym kibicom kawałek dobrego ścigania. Widzimy się w niedzielę na stadionie – powiedział Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Lista startowa
1. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
2. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
3. Mikkel Michelsen (Motor Lublin)
4. Mateusz Tonder (RM Solar Falubaz Zielona Góra)
5. Oleg Michailov (Lokomotiv Daugavpils)
6. Grzegorz Zengota (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
7. Vaclav Milik (PGG ROW Rybnik)
8. Jakub Jamróg (Motor Lublin)
9. Rohan Tungate (Orzeł Łódź)
10. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
11. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź)
12. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
13. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
14. Antonio Lindbaeck (RM Solar Falubaz Zielona Góra)
15. Andzejs Lebedevs (PGG ROW Rybnik)
16. Roman Lachbaum (MR Garden GKM Grudziądz)

Rezerwowi:
17. Mateusz Błażykowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
18. Mateusz Jagła (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

Bilety są do nabycia w systemie online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl. Uwaga – ze sprzedaży wyłączony jest sektor B.

Cennik:
60 zł – trybuna główna
35 zł – normalny trybuna nowa
25 zł – ulgowy trybuna nowa (emeryci, renciści, osoby w wieku 7-16 lat, urodzone w latach 2004-2013)
25 zł – normalny na sektor A
15 zł – ulgowy na sektory A (emeryci, renciści, osoby w wieku 7-16 lat, urodzone w latach 2004-2013)
2 zł – dziecięcy (dzieci w wieku 0-6)

Zawody odbędą się pod patronatem europosła Ryszarda Czarneckiego, znanego promotora imprez żużlowych.

red