Już w piątek TRUPIĘGI wystąpią w trzcianeckim MDK. Zapraszamy!

Pod patronatem Tętna Regionu

26 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance o godz. 20.30 rozpocznie się koncert, w ramach cyklu WIERSZOTONY zespołu TRUPIĘGI, który zasadniczo swoje kompozycje opiera o poezję Bolesława Leśmiana, ale nie tylko, o czym będzie się można przekonać już pod koniec października.

Wierszotony: koncert T R U P I Ę G I
Młodzieżowy Dom Kultury / Klub ANimacji MDK
u. Sikorskiego 26, 64-980 Trzcianka

Data: 26.10.2018 Godz. 20:30

Bilety: 20 / 30 zł

Bilety do nabycia:
– sekretariat MDK,
– rezerwacje SMS +48 608 297 629
(imię, nazwisko, data i nazwa wydarzenia, liczba biletów – odbiór w dniu koncertu)

Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

WIERSZOTONY, to nowy cykl wydarzeń w Trzciance w Młodzieżowym Domu Kultury, który opierać się będzie na szeroko pojętej interpretacji poezji w połączeniu z muzyką: koncerty, recytacje, spotkania autorskie.

Gościem tej edycji będzie zespół T R U P I Ę G I interpretujący poezje Bolesława Leśmiana, ale nie tylko. Ciekawostką jest fakt, iż sulęciński zespół, który występuje w całym kraju (m.in. Piwnica Pod Baranami w Krakowie, Akustyczeń w Szczecinie, Krakowski Salon Poezji w Zielonej Górze i wiele innych) związany jest z Trzcianką!

„Ja – poeta, co z nędzy chciałem się wymigać,
Aby śpiewać bez troski i wieczność rozstrzygać,
Gdy mnie w noc okradziono, drwię z ziemskiej mitręgi,
Bo wiem, ze tam – w zaświatach mam nowe trupięgi!”*

Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając. Trupięgi, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami. Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami…

* Bolesław Leśmian “Trupięgi”

Skład zespołu
Katarzyna Gardziejewska – śpiew
Jacek Filipek – djembe, przeszkadzajki
Jacek Hryniewiecki – gitara akustyczna, śpiew
Jurek Hippmann – gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew

https://www.facebook.com/trupiegi/

red

juz_w_piatek_trupiegi00

juz_w_piatek_trupiegi02 juz_w_piatek_trupiegi01