Kabanos na Barce! Mamy wejściówki!

Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda) zaprasza 29 listopada 2014 (sobota) na godzinę 19.00 na koncert zespołu – Kabanos ((Rock/Metal/Punk/Dramat Współczesny/Debilcore/EvolutionMusic).W rolę supportu tego wieczoru wcieli się pochodzący z Leszna zespół After Seven. Dla naszych czytelników mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Aby mieć szanse wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl . Wśród osób, które wyślą maila do 27 listopada do godziny 15.00 rozlosujemy wejściówki.

Wstęp: 20 zł przedsprzedaż/ 30zł w dniu koncertu. Przedsprzedaż: 20 zł w klubie Barka i w sklepie muzycznym DEMO w Pile ul. Budowlanych. Przedsprzedaż internetowa: achaen@wp.pl oraz online na platformie NuPlays.pl

Kabanos to polska grupa rockowo-metalowa założona w 1997 roku w Piasecznie przez Zenona Danona (obecnie Kupatasę) i Zbyszka Szajbnera. Początki zespołu to śpiewanie do wyciętych podkładów z muzyki takich grup jak System of a Down, Machine Head, Korn, Limp Bizkit, Silverchair, Faith No More i Nirvana okraszone cytatami z filmów Stanisława Barei i absurdalnymi tekstami. W 2000 roku grupa przebiła się do mas za sprawą Radiostacji.

Wkrótce potem do zespołu dokooptowany został skład koncertowy. Pierwszy występ Kabanosa miał miejsce 2 września 2001 roku w miejskim ośrodku kultury w Piasecznie. 29 września 2007 roku Kabanos wydał w Polsce swoją debiutancką i w pełni autorską płytę Zęby w ścianę. Dystrybucją zajęła się Fonografika. Grupa nie ma podpisanego kontraktu płytowego i działa niezależnie. Utwory zespołu grały m.in. takie polskie rozgłośnie jak: Radiowa Trójka, Radio Bis, Antyradio, Radio Afera, Radio Kampus, Radio Centrum, Eska Rock. Ostatnią wydaną płytą jest Dramat współczesny. W międzyczasie zespół trzykrotnie zagrał na Przystanku Woodstock, grając kolejno na Małej Scenie (2012 – po tym występie zespół zdobył nagrodę Złotego Bączka), na Dużej Scenie (2013), oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny (2014), gdzie Kabanos ustalił nowy rekord długości koncertu na tejże scenie, grając 2 h 55 min (poprzedni rekord należał do zespołu Farben Lehre i wynosił on 2 h 15 min). Był to jednocześnie najdłuższy występ Kabanosa w historii.

Członkowie zespołu, skład podstawowy:
mgr Zenek Kupatasa – wokal
Mirek Łopata – gitara solowa
mgr Lodzia Pindol – gitara rytmiczna
mgr Ildefons Walikogut – bas
Witalis Witasroka – Bam Bam

(SE)

kabanos_na_barce10

kabanos_na_barce14 kabanos_na_barce11 kabanos_na_barce12 kabanos_na_barce13