Kaczory. Policjanci zdążyli na czas i ściągnęli desperata z torów

kaczory_policjanci
Funkcjonariusze z Ujścia w ostatniej chwili ściągnęli mężczyznę z torów, po których chwilę później przejechał pociąg. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

W piątek, 25 listopada w godzinach wieczornych oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał telefon od mężczyzny, który podczas rozmowy wykrzyczał, że chce się targnąć na swoje życie. Zebrane informacje pozwoliły dyżurnemu określić miejsce, w którym przebywał mężczyzna.

Na interwencję zostali zadysponowani funkcjonariusze Posterunku Policji w Ujściu. Szybkie działanie policjantów pozwoliło zlokalizować zgłaszającego na torowisku w pobliżu stacji Kaczory. Mundurowi biegnąc do mężczyzny wzywali go do opuszczenia miejsca. Ten jednak nie reagował. Policjanci po chwili dobiegli do mężczyzny i przy użyciu siły ściągnęli go z torowiska. Chwilę później tymi samymi torami przejechał pociąg towarowy.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany również Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał mężczyznę do pilskiego szpitala na badania. Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policjantów udało się zapobiec tragedii.

st. sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile