Kajakiem do …niepodległości po pilskiej rzece

Zbliża się ważna dla Polski i Polaków rocznica. Brać kajakowa uczci ją wspólnie na wodach pilskiej rzeki. 26 września panowie Piotr Głowski, prezydent Piły, Maciej Puto, SN Zwałka i Maciej Usurski, p.o. dyrektora Muzeum Staszica zaprosili wspólnie na ciekawe wydarzenie pn. „Kajakiem do…niepodległości”.

Uczestnicy spotykają się 7 października o godzinie 10.30 na przystani przy elektrowni w Pile. Do pokonania jest 7-kilometrowy odcinek rzeki Gwdy. Na mecie przy przystani kajakowej koło VIVO będzie czekała na uczestników m.in. interesująca opowieść historyczna i mała wystawa ,,z tamtej epoki” oraz smaczna grochówka.

– Opowiem szerzej nieznaną pilanom historię obozu jenieckiego, który w czasie I Wojny światowej znajdował się w Pile. Przebywali w nim żołnierze właściwie z całego świata. Będzie okazja też do obejrzenia fotografii, które przedstawiają jeńców. Serdecznie zapraszam – mówi Maciej Usurski, p.o. dyrektora Muzeum Staszica w Pile.

Jak mówią organizatorzy, impreza jest dla każdego kajakarza, na których czeka 70-80 kajaków, czyli 150 uczestników może wziąć udział. Pogoda im nie straszna. Zapisy na stronie: http://100lat.snzwalka.pl . Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 04-10-2018.

Sebastian Daukszewicz

kajakiem_do_niepodleglosci00

kajakiem_do_niepodleglosci08 kajakiem_do_niepodleglosci01 kajakiem_do_niepodleglosci02 kajakiem_do_niepodleglosci03 kajakiem_do_niepodleglosci04 kajakiem_do_niepodleglosci05 kajakiem_do_niepodleglosci06 kajakiem_do_niepodleglosci07