Kamil Bocian z Lewicy kandydatem na prezydenta Piły!

Do najbliższych wyborów niespełna dwa miesiące. 13 lutego 2024 r. na konferencji prasowej ogłoszono, że Kamil Bocian z Komitetu Wyborczego  Lewica Obywatelska jest kolejnym oficjalnym kandydatem na urząd prezydenta Piły w kwietniowych wyborach samorządowych. 

 

– Witam na konferencji KWW Lewica Obywatelska. Dlaczego taka nazwa? Ponieważ zebrała się grupa ludzi, która postanowiła poważnie porozmawiać o sprawach naszego miasta, o jego bolączkach, problemach i o jego przyszłości. Nasi kandydaci, których wkrótce przedstawimy oficjalnie są z różnych środowisk, należących do partii politycznych, ale również osoby, które działają w różnych stowarzyszeniach, są spocznikami. Chcemy działać razem dla dobra naszego miasta, widząc że to, co w tej chwili nie do końca nam się podoba. Chcemy wystawić naszych kandydatów we wszystkich okręgach do rady  miasta Piły i powiatu jak również kandydata na prezydenta Piły. Będziemy działać razem, bo siła nasza jest w grupie – mówi były starosta pilski z Lewicy Leszek Partyka.

 

Kandydatem Lewicy Obywatelskiej na fotel prezydenta Piły jest pilanin Kamil Bocian z wykształcenia architekt, a znany bardziej w mieście jako działacz społeczny i aktywista rowerowy, członek Lewicy Razem.

 

– Bardzo się cieszę, że udało się stworzyć komitet, który z jednej strony nawiązuje do lewicowej tożsamości naszego miasta, a z drugiej strony jest nowoczesny, bo mamy zupełnie inne wyzwania niż 30 lat temu. Potrzebujemy świeżego spojrzenia i my te świeże spojrzenie na miasto proponujemy. Na naszych listach znajdziemy osoby nie tylko związane z samorządem i polityką, ale też działaczy społecznych, które  broniły praworządności, broniły osób LGBT, czy praw kobiet.  Są to osoby, które chcą zmieniać naszą przestrzeń miejską i aktywnie działać dla naszej lokalnej społeczności. W sprawach małych i dużych. Dlatego różnorodność drużyny LO jest naszą zaletą. Aspektów, którymi trzeba się zająć po wyborach jest dużo. Ja tylko opowiem o jednej rzeczy, która mnie boli – to jest taka arogancja władzy. Obywatelskość nie jest realizowana. Mieszkańcy nie chcą angażować się przez to w lokalną politykę, lokalne sprawy. Byli ignorowani i to trzeba zmienić. Chcemy także ruszyć z polityką mieszkaniową i zająć się sprawami komunikacyjnymi. Program i kandydatów przedstawimy za jakiś czas. Jeśli chcą Państwo być dumni z Piły, aby była dobrym miejscem do życia, zagłosujecie na mnie i drużynę LO – mówi Kamil Bocian, kandydat na prezydenta Piły.

 

– Dlaczego Kamil Bocian jest naszym kandydatem? Ponieważ uważamy, że jest potrzebne nowe spojrzenie, jest potrzebna zmiana pokoleniowa. Uważamy, że Kamil jest osobą doskonale przygotowaną do pełnienia funkcji prezydenta. Bardzo dobrze zna przestrzeń miejską jako architekt, angażuje się od dosyć dawna w różne projekty społeczne. Czas jest na młodość i na świeże spojrzenie na to, jak ta Piła ma wyglądać za kilkanaście lat – dodaje Leszek Partyka.

 

W konferencji prasowej wzięła udział Iwona Kamińska –Lech znana działaczka Nowoczesnej, która zabrała głos, jako strona obywatelska w imieniu społeczników, aktywistek, które od wielu lat działają na obszarze Piły z większym lub mniejszym skutkiem.

 

– Piła jest przepięknym miastem, ale nudnym. Zawsze się coś dzieje w okolicy wyborów. A my chcemy, aby się działo cały czas, cały rok, aby młodzi ludzi zostawali w tej Pile. Również by była przestrzeń dla przedsiębiorców by czuli się zaopiekowani w tej Pile a tak się nie czują. Dlatego zbudowaliśmy drużynę, a nie prowadzimy kampanii w pojedynkę. Każdy z nas ma szerokie kompetencje, które wystarczą, by rządzić miastem. Chcieliśmy zawiązać koalicje z różnymi ugrupowaniami jeśli chodzi o miasto Piłę. Nie udało się tego zrobić a szkoda, bo w grupie jest siła. Dlatego jest Lewica Obywatelska. Tu każdy znajdzie swoje miejsce – kończy Iwona Kamińska Lech.

 

Głosowanie w wyborach samorządowych odbędzie się w całym kraju 7 kwietnia w godz. 7-21. Tam, gdzie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów nie przyniosą rozstrzygnięcia (nikt z kandydatów nie przekroczy 50% oddanych głosów), druga tura głosowania odbędzie się 21 kwietnia. Z aktualnych informacji wynika, że o fotel prezydenta Piły powalczy trzech kandydatów. Ale to nie koniec.

 

(SE)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *