Kamil Linka w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy

kamil_linka_w_reprezentacji

W Krakowie, w Parku Henryka Jordana na krakowskich błoniach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w biegach przełajowych. Zawody te były kwalifikacją do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, które 14 grudnia odbędą się w bułgarskiej miejscowości Samokov.

W Krakowie odbył się bieg eliminacyjny do reprezentacji dla juniorów na dystansie 6000 m, w którym zdecydowane zwycięstwo odniósł bez wątpienia najlepszy w roku bieżącym pilski lekkoatleta Kamil Linka z pilskiej Gwardii. Wychowanek trenera Czesława Rajewicza potwierdził w Krakowie swoją tegoroczną krajową dominację w kategorii juniorów w biegach długich. Gwardzista odniósł zdecydowane zwycięstwo wyprzedzając o 11 sekund drugiego na mecie Damiana Satora z KS Słoneczko Busko Zdrój.

Tegoroczny sezon jest bardzo udany dla zawodnika Gwardii, który w roku bieżącym zdobył dwa złote medale na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach na 3000 m i 5000 m oraz brązowy medal w biegu na 6000 m podczas MPJ w biegach przełajowych w Międzyzdrojach, a teraz został reprezentantem Polski na Mistrzostwa Europy.

Zawody w Bułgarii odbędą się na trudnej technicznie trasie na wysokości ponad 1500 m n.p.m. Kamil bardzo dobrze czuje się w górach, lubi trudne trasy i zapowiada twardą walkę o jak najwyższą lokatę. Reprezentacja Polski z Kamilem wylatuje do Bułgarii 2 grudnia, gdzie będzie przebywała na zgrupowaniu sportowym do rozpoczęcia Mistrzostw Europy.

Jerzy Żyliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *