Kampania do Europarlamentu ruszyła. Porzucek i Wróblewski zabiegają o głos

9 czerwca czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego. O głosy m.in. wśród mieszkańców Północnej Wielkopolski stara się poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski szef parlamentarnych zespołów: ds. Rozwoju Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz ds. Budowy Dróg Ekspresowych S6 i S11. Z tej samej listy startuje również poseł ziemi pilskiej Marcin Porzuek. Obaj Parlamentarzyści spotkali się  z przedstawicielami mediów 13 maja  przed Regionalnym Ośrodkiem Radioterapii WCO w Pile.

 

Jak mówi Bartłomiej Wróblewski, który z miejsca 4 listy wyborczej wielkopolskiego PiS-u startuje do Parlamentu Europejskiego, wybory te są ważne, ale skutki dla Wielkopolski mogą być fatalne, gdy wyborcy nie wybiorą żadnego Wielkopolanina, ponieważ na listach liderują osoby, które nie są z Wielkopolski. Dlatego staje z nimi do walki o nasze wspólne sprawy, także, dlatego że z taką praktyką się nie godzi. W Europarlamencie chce zajmować się kwestami, które dotyczą ustroju UE oraz nie zapomni o Wielkopolsce.

 

– Jestem przeciwny budowaniu scentralizowanego państwa europejskiego i forsowaniu ideologicznych programów społecznych przez  instytucje europejskie. Wszystkie te rzeczy ostatecznie szkodzą obywatelom Europy, a także obywatelom naszego kraju. My nie potrzebujemy Zielonego Ładu, który będzie nas prowadził do wzrostu cen artykułów spożywczych jak i cen prądu. My potrzebujemy „Europy Ojczyzn”. W moim programie jest też m.in. utrzymanie polskiego złotego, wsparcie polskiego rolnictwa i polskich firm. Zapowiadam również wsparcie inwestycji infrastrukturalnych w Wielkopolsce: drogowych (S11, S10, DK25), kolejowych (przywracanie linii, budowa bezkolizyjnych przejazdów), w służbie zdrowia, (m.in. Wielkopolskie Centrum Onkologii  Poznaniu, Kaliszu, Pile) czy szpitale powiatowe. Jako przewodniczący parlamentarnego zespołu do spraw rozwoju tego Centrum, mogę przypomnieć że dzięki naszym wspólnym staraniom z władzami WCO udało się uzyskać 8,5 miliona złotych na akcelerator, który właśnie trafił tutaj do Piły i służy terapiom onkologicznym – mówi poseł Bartłomiej Wróblewski.

 

Parlamentarzyści – Wróblewski i Porzucek proszą również o Państwa głosy  w wyborach do Parlamentu Europejskiego i pójście do urn wyborczych.

 

– Lista Prawa i Sprawiedliwości jest niezwykle silna, dlatego naszym celem jest zdobycie dwóch mandatów, które otrzymaliśmy w 2019 r. Ordynacja do PE jest niezwykle skomplikowana, dlatego zachęcamy do udziału w wyborach, bo wysoka frekwencja to większe szanse na większą reprezentację Wielkopolski. A najlepiej zagłosować na naszych kandydatów – dodaje poseł Marcin Porzucek, kandydat z numer 5 do Parlamentu Europejskiego z listy PiS.

 

(SE)