Kampanijny bus z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem zawitał do Piły

Piła to kolejny przystanek Władysława  Kosiniaka Kamysza w kampanijnej trasie po Wielkopolsce. 27 września Prezes PSL spotkał się z  kandydatami na posłów w wyborach do Sejmu RP z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, w okręgu wyborczym nr 38.

 

Podczas konferencji prasowej Lider ludowców mówił nie o konkurencji politycznej, a o programie Trzeciej Drogi, o trudnej sytuacji polskich przedsiębiorców i rolników oraz o tym, jak przywrócić narodową wspólnotę, ale również odniósł się do kwestii niskich emerytur. Wyrazem przyzwoitości  powinna być Emerytura Bez Podatku, którą Trzecia Droga proponuje.

 

– Jesteśmy wdzięczni rodzicom i dziadkom za budowę Polski, jaką znamy i wychowanie nowych pokoleń. Jeżeli wdrożona zostanie emerytura bez podatku, to tak jakby była 13, 14, 15, 16, a może i 17 emerytura. Bo to jest co miesiąc 200, 300, 400, 500 złotych więcej do emerytury. Emeryci zapłacili już swoje podatki, zapłacili swoje składki. Dlatego emerytura bez podatku to jest tak naprawdę zwykła przyzwoitość wobec pokolenia, które nie miało 500+, nie miało rocznych urlopów macierzyńskich, które ja wdrażałem. Nie miało przedszkoli, żłobków czy całej infrastruktury, która świetnie się rozwija m.in. dzięki samorządowi Województwa Wielkopolskiego – mówi poseł Władysław Kosiniak-Kamysz. – Chcemy żyć w kraju, w Polsce gdzie się lubimy, szanujemy, a przynajmniej wrogo na siebie nie patrzymy i nie ziejemy jadem do siebie. Dzisiaj jest ciężko z sąsiadem pogadać, o polityce nie ma mowy w rodzinie. To wszystko stało się głupie, beznadziejne, bo nie jesteśmy w stanie prowadzić dialogu. Nawet pospierać w fajny sposób o sprawy ważne. My chcemy z tego rynsztoku, obłudy, nienawiści, chamstwa, hejtu wyprowadzić Polskę. Potrzebni są do tego wyborcy, szczególnie ci, którzy są rozczarowani partią rządzącą, może zostali wprowadzeni w błąd, może są beneficjentem niespełnionych oczekiwań. Wiem, że wielu niezdecydowanych odchodzi od PiS-u. Jedynym wyborem, który jest w stanie to zmienić, a nie dokona jakiejś rewolucji obyczajowej w Polsce, jest Trzecia Droga. Tutaj, w okręgu pilskim jest naprawdę dobra lista ludzi oddanych, zaangażowanych, którzy wiedzą, co chcą zrobić dla kraju i mają swoje dokonania – dodaje prezes PSL.

 

Lider ludowców na spotkaniu z dziennikarzami także zaprezentował hasło Trzeciej Drogi, które brzmi „Dość kłótni, do przodu!” oraz poinformował, że według ich wewnętrznych sondaży Trzecia Droga może liczyć nawet na dwa mandaty w okręgu pilskim.

 

Kandydaci z listy KOALICYJNEGO KOMITETU WYBORCZEGO TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

 1. Krzysztof Paszyk – Powiat Obornicki (PSL)

 

 1. Adam Luboński – Powiat Pilski – (Polska 2050 Szymona Hołowni)

 

 1. Piotr Pałczyński – Powiat Wągrowiecki (Polska 2050 Szymona Hołowni)

 

 1. Rafał Gdaniec – Powiat Pilski (PSL)

 

 1. Urszula Król – Powiat Złotowski (Polska 2050 Szymona Hołowni)

 

 1. Honorata Ogonowska-Chrobrowska – Powiat Międzychodzki (PSL)

 

 1. Leszek Rubach – Powiat Wolsztyński (Polska 2050 Szymona Hołowni)

 

 1. Agnieszka Linkiewicz-Mendel – Powiat Grodziski (PSL)

 

 1. Krzysztof Ostrowski – Powiat Obornicki (Polska 2050 Szymona Hołowni)

 

 1. Ryszard Napierała – Powiat Nowotomyski (PSL)

 

 1. Marek Wendt – Powiat Szamotulski (Polska 2050 Szymona Hołowni)

 

 1. Małgorzata Bejma – Powiat Wągrowiecki (PSL)

 

 1. Dominik Bednarek – Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki (Polska 2050 Szymona Hołowni)

 

 1. Lucyna Nawrot – Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki PSL

 

 1. Bernadeta Depta – Powiat Pilski (Polska 2050 Szymona Hołowni)

 

 1. Maria Miler – Powiat Chodzieski (PSL)

 

 1. Agnieszka Piechowiak – Powiat Wągrowiecki (Polska 2050 Szymona Hołowni)

 

 1. Jarosław Maciejewski – Powiat Złotowski (PSL)

 

Okręg wyborczy nr 38 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (do zdobycia 9 mandatów) obejmuje obszar powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, szamotulskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego i złotowskiego.

 

Wybory 15 października 2023 roku.

 

Cała konferencja na portalu Facebook: https://fb.watch/nkYvTEZ1R_/

 

(SE)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *