Karatecy z SHOTO Piła przebywali w „Małej Japonii”

Za nami kolejny, trzeci pobyt zawodników Klubu Karate Tradycyjnego SHOTO  Piła  w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo Stara Wieś, zwana  Małą Japonią w centrum Polski. Było to spotkanie w  ramach podsumowania Programu ,,Sportowy Talent” , realizowany przez Polski Związek Karate Tradycyjnego i współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wyjazd odbył się w ostatnich dniach grudnia 2018 r. W podsumowaniu programu brała udział stuosobowa grupa z całej Polski, w tym 18-stoosobowa grupa naszych zawodników.

Zawodnicy pilskiego Klubu byli zachwyceni Ośrodkiem i klimatem panującym w Dojo. Nie był to tylko rekreacyjny wyjazd, ponieważ codziennie odbywały się po dwa treningi, na których dzieci trenowały karate, jak i brały udział w zabawach  sprawnościowych.

Na podsumowaniu pobytu odbył się turniej sprawnościowy, w którym nasi zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się.  Na koniec otrzymali pamiątkowe, symboliczne medale, co wywołało w nich ogromną radość i dumę.  Serdecznie gratuluję. Wszyscy uczestnicy wyjazdu jednomyślnie stwierdzili, że to miejsce chcą jeszcze nie raz odwiedzić…

Chciałbym nadmienić o wydarzeniu, które miało miejsce 24 września 2018r. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”.  Zorganizowano tam obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju. Ich głównym elementem było ofiarowanie Słupa Pokoju dla Dojo. To inicjatywa Fundacji Heiwa, ściśle współpracującej z Fundacją Pokoju Goi z Japonii.

Słup Pokoju to pomnik pokoju, który popularyzuje przesłanie „Niech będzie pokój na ziemi”. Jego ideą jest zbliżanie ludzi do siebie zarówno w wymiarze globalnym, jak i przez codzienną ludzką życzliwość i wzajemną tolerancję. Sztuka walki to nie sztuka agresji, ale samoobrony, czyli odpowiedzi na akcję. Edukacja zgodnie z wartościami budo dąży do pokoju. I my do tego się przyłączamy, co uwieczniliśmy na zdjęciu.

Przy okazji chciałbym poinformować, iż w najbliższym czasie w trakcie  ferii zimowych Klub Karate Tradycyjnego Shoto, we wszystkich  swoich  sekcjach  będzie  prowadził nieodpłatne zajęcia karate, na  które serdecznie zapraszamy. Informacje  dotyczące ,,Ferii  z  karate,, znajdować się będą na stronie Klubu (WWW.karate.pila.pl) oraz facebook Klub Karate Tradycyjnego Shoto.

Jarosław Skura
www.karate.pila.pl

karatecy_z_shoto00

karatecy_z_shoto02 karatecy_z_shoto01