Kardiobus pojawił się w Pile

Bezpłatne badania zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie te, na które trzeba czekać tygodniami lub miesiącami. 11 stycznia specjalny kardiobus (mobilna klinika), w którym można było wykonać bezpłatne badania, pojawił się w Pile na al. Wojska Polskiego 20, przy Aptece Sokal.

Oprócz wykonania darmowego badania kardiologicznego, każdy pacjent mógł skorzystać z bezpłatnej porady lekarskiej. Po badaniach pacjent otrzymywał kartę z wynikami, dzięki którym będzie mógł udokumentować historię ewentualnej choroby.

– Zgłaszają się do nas osoby w każdym wieku. Dziennie możemy przebadać 40-50 pacjentów. Jak widać, możemy w Kardiobusie wykonać badanie serca. Jest to popularne badanie wykonywane w każdej przychodni czy szpitalu. Do nas najczęściej trafiają osoby, które od dłuższego czasu nie miały wykonywanego takiego badania. Tym bardziej zapraszamy takich pacjentów i uświadamiamy im jak ważne jest nasze serce i za co ono odpowiada. Oczywiście, jeśli okaże się u nas, że wynik jest nieprawidłowy, takiego pacjenta kierujemy do lekarza specjalisty kardiologa – powiedział Łukasz Słabosz specjalista ds. badań kardiologicznych.

W mobilnej przychodni Fundacji NEUCA dla Zdrowia – Kardiobusie, za pomocą badania EKG można stwierdzić nieprawidłową częstość pracy serca i jego nieprawidłowy rytm czy oznaki zapalenia mięśnia sercowego.

Lekarze apelują, aby wykonywać badanie profilaktyczne. Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy hipercholesterolemia są chorobami podstępnymi. Dolegliwości pojawiają się dopiero wtedy, gdy w organizmie zaszły nieodwracalne zmiany, dlatego tak ważna jest profilaktyka choroby wieńcowej. Pozwala nie tylko na jej wcześniejsze wykrycie, ale również na wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Sebastian Daukszewicz

kardiobus_pojawil_sie00

kardiobus_pojawil_sie08 kardiobus_pojawil_sie01 kardiobus_pojawil_sie02 kardiobus_pojawil_sie03 kardiobus_pojawil_sie04 kardiobus_pojawil_sie05 kardiobus_pojawil_sie06 kardiobus_pojawil_sie07