KAS przejęła blisko 35 tys. szt. podrobionej odzieży na terenie Piły i Trzcianki

Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), wspólnie z Prokuraturą rejonową w Pile, zabezpieczyła blisko 35 tys. sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Gdyby przejęta odzież była oryginalna, jej wartość wyniosłaby blisko 10 mln zł. KAS skontrolowała 11 miejsc na terenie Piły i Trzcianki. W 3 punktach trwała sprzedaż za pośrednictwem transmisji na żywo w internecie. Zatrzymano 18 osób.

 

Akcja KAS w wielu miejscach jednocześnie

 

Funkcjonariusze z wielkopolskiej KAS zatrzymali na gorącym uczynku członków międzynarodowej grupy przestępczej, która sprzedawała podrobioną odzież.

 

„Zatrzymani byli zaskoczeni akcją przeprowadzoną w wielu miejscach jednocześnie. W akcji wzięło udział ok. 70 funkcjonariuszy i pracowników wielkopolskiej KAS” – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

 

W miejscach sprzedaży internetowej i innych przeszukanych lokalizacjach, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 35 tys. szt. podrobionej odzieży różnych marek.

 

Wartość towarów, gdyby były oryginalne, wyniosłaby blisko 10 mln zł.

 

18 osób z zarzutami

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty obrotu towarami z podrobionymi znakami towarowymi i uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu. Na poczet przyszłych kar i odszkodowań zabezpieczono 150. tys. zł.

 

Postępowanie prowadzi Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pile.

 

Ochrona własności intelektualnej

 

KAS zwalcza handel towarami, które naruszają prawa własności intelektualnej.

 

Wykrywanie handlu podróbkami, to nie tylko ochrona producentów, ale przede wszystkim konsumentów. Podróbki nie spełniają norm jakości i mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia.

 

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *