KIEROWAŁ POJAZDEM MAJĄC W ORGANIZMIE PONAD 3,5 PROMILA ALKOHOLU

kierowal_pojazdem_majac

Dzięki informacji od jednego z pracowników stacji paliw funkcjonariusze pełniący służbę na Posterunku Policji w Białośliwiu skutecznie odnaleźli pojazd, którym kierował nietrzeźwy 33-latek. Badanie mężczyzny wykazało 1,69 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę, 13 marca bieżącego roku do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie od jednego z pracowników stacji paliw zlokalizowanej w powiecie pilskim o podejrzeniu, że jeden z klientów przyjechał swoim samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Białośliwiu.

Osoba, która przyjechała na stację zdążyła odjechać przed przybyciem radiowozu, jednak funkcjonariusze udali się w kierunku odjazdu mężczyzny. Po krótkiej chwili odnaleźli opisany wcześniej pojazd i rozpoczęli kontrolę drogową. W pojeździe przebywały łącznie 2 osoby, a w środku pojazdu leżały puszki po piwie oraz otwarta butelka wódki.

Kierowca, 33-letni mieszkaniec gminy Wysoka przyznał się, że spożywał alkohol. Zarówno on, jak i jego pasażer nie sądzili, że zatrzyma ich policja ponieważ jechali tylko kawałek – na stację po zakupy. Podczas kontroli policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w jego organizmie z wynikiem ponad 3,5 promila. Dodatkowo funkcjonariusze w toku postępowania ustalili, że wysoczanin miał w przeszłości cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem.

Zaledwie dzień później policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. 63-letni mieszkaniec gminy Białośliwie miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Obaj kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

KPP w Pile