Klienci Rossmanna sami zdecydują komu pomogą

Trwa czwarta edycja programu „Pomagamy jak umiemy”. Od 13 marca klubowicze Rossmanna mogą wybierać organizację z całej Polski, której chcą przekazać zbierane podczas zakupów punkty. Pod koniec roku Rossmann zamieni te punkty na produkty warte 3,5 mln zł. Trafią one do 157 instytucji charytatywnych w kraju.

Tradycyjnie na początku roku pracownicy Rossmanna wskazali organizacje w swoich regionach, którym ich zdaniem warto pomóc. Są to m.in. domy dziecka, samotnej matki, hospicja czy schroniska dla zwierząt. Od 13 marca na naszej stronie rossmann.pl/pomagamy będzie dostępna lista wszystkich organizacji biorących udział w tegorocznej, czwartej już edycji „Pomagamy jak umiemy”.

Już od początku roku klienci, pokazując podczas zakupów aplikację Rossmann PL zbierali na swoich kontach punkty. Teraz będą już mogli wybrać jedną z instytucji np. ze swojego regionu, albo z innej części Polski, której pod koniec naszej akcji przekażą zgromadzane punkty. Rossmann zamieni te punkty na produkty: pieluchy, środki czystości, karmę. Na wybór organizacji charytatywnych klienci mają czas do 3 kwietnia.

Jeśli ktoś przystąpi do Klubu Rossmann po 13 marca – nic straconego: będzie miał pełne 3 tygodnie na to, by wybrać „swoją” organizację. Jeśli klubowicz nie zdecyduje się na żadną konkretną instytucję, jego punkty przekażemy jednej z organizacji z regionu, w którym najczęściej robi on zakupy.

Im więcej osób wybierze daną instytucję, tym większą darowiznę ona otrzyma. 31 października zakończymy zbieranie punktów. Wtedy będziemy mogli podać jakie kwoty przypadły na poszczególne instytucje. Zamienimy je na dostępne w naszych drogeriach produkty. Planujemy, że do końca roku wszystkie organizacje dostaną wybrane wcześniej przez siebie produkty.

W woj. wielkopolskim wsparcie dostaną:

– Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi „Magnolia”

– Jarociński Klub „Amazonka”

– Dom Chłopaków w Broniszewicach

– Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Kanaan”

– Dom Dziecka w Gnieźnie

– Dom Pomocy Społecznej Bukowska w Poznaniu

– Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. dr. Janusza Korczaka w Jastrowiu

– Stowarzyszenie Na Rzecz Młodzieży Sprawnej Inaczej „Śmiałek”

– Fundacja „Cali Mali”

– Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Kościanie

– Dom Dziecka w Kórniku – Bninie

– Dom Dziecka nr 3 w Poznaniu

– Kaliskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej – Hospicjum w Rożdżałach

– Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

www.rossmann.pl

J.J.

klienci_rossmanna1_01

klienci_rossmanna1_02