„KLIK KWADRANS KWARTET” zagrał w pilskim parku przeboje światowego kina

Przedostatnia edycja „Parkowych Spotkań”, która miała miejsce w niedzielę, 24 sierpnia, wypełniona była muzyka lekką, „łatwą” i przyjemną. „KLIK KWADRANS KWARTET” zaserwował licznie przybyłym do parku melomanom i „zwykłym” miłośnikom każdego rodzaju dobrej muzyki „Przeboje światowego kina”.

– Od klasyki do współczesności, od Chopina, Schuberta do zupełnie współczesnych utworów, nie tylko produkcji rodzimej, ale również produkcji światowej – tak można określić repertuar dzisiejszego koncertu – mówi Andrzej Komuniecki z „KLIK KWADRANS KWARTET”. – Na początku graliśmy utwory z zagranicznych filmów, jeden z utworów był wykorzystany we francuskim filmie „Wielka włóczęga”, gdzie bohaterowie w Tureckiej Łaźni gwizdali sobie ów motyw. Nie zabrakło słynnego utworu z „Wojny Domowej” zatytułowanego „Tylko wróć”, z muzyką Matuszkiewicza i słowami Młynarskiego, który połączyliśmy z utworami Elvisa Presley’a. Słuchacze mogli wysłuchać również głównych tematów z serialu „07 zgłoś się”, czy „Podróż za jeden uśmiech”. Oczywiście wplataliśmy je w inne utwory. To był nasz autorski mix, nasza koncepcja muzyczna. Był także słynny temat z „Ojca chrzestnego”. Połączyliśmy go z Beatelsami i Carlosem Santaną. Pojawił się też słynny utwór z filmu „Różowa pantera”, wykonany brawurowo przez Roberta Lorka na saksofonie. Niezwykle dobrze to zabrzmiało, ponieważ w Parku Miejskim w Pile jest szczególny klimat, pięknie dźwięk się niesie po tym małym urokliwym jeziorku – kontynuuje Komuniecki. – „Aux Champs Elysees”, „Sometin’ supid” – słynny utwór Franka Sinatry, czy utwory z dawnych polskich komedii, np. „Dzisiaj, jutro, zawsze” z repertuaru Bohdana Łazuki. Na bis serenada Schuberta, samba Tico Tico, a zakończyliśmy romansem „Dwie gitary”, z repertuaru naszych wschodnich sąsiadów, czyli utworem rosyjskim – wymienia pan Andrzej. – Mieliśmy tylko nieco ponad godzinę, więc nie mogliśmy oddać całej przestrzeni, którą wypełnia muzyka filmowa. Ale mamy nadzieję, że kiedyś znowu się spotkamy to zagramy, może pod innym tytułem, ale też znajdą się tam ciekawe jakieś pozycje – konkluduje Andrzej Komuniecki z KLIK KWADRANS KWARTET.

KLIK KWADRANS KWARTET – skład:

Komuniecki Andrzej – fortepian
Lorek Robert – saksofon
Iwanowski Andrzej – kontrabas
Komuniecki Adam – perkusja

mm

klik_kwadrans_kwartet10klik_kwadrans_kwartet41 klik_kwadrans_kwartet11 klik_kwadrans_kwartet12 klik_kwadrans_kwartet13 klik_kwadrans_kwartet14 klik_kwadrans_kwartet15 klik_kwadrans_kwartet16 klik_kwadrans_kwartet17 klik_kwadrans_kwartet18 klik_kwadrans_kwartet19 klik_kwadrans_kwartet20 klik_kwadrans_kwartet21 klik_kwadrans_kwartet22 klik_kwadrans_kwartet23 klik_kwadrans_kwartet24 klik_kwadrans_kwartet25 klik_kwadrans_kwartet26 klik_kwadrans_kwartet27 klik_kwadrans_kwartet28 klik_kwadrans_kwartet29 klik_kwadrans_kwartet30 klik_kwadrans_kwartet31 klik_kwadrans_kwartet32 klik_kwadrans_kwartet33 klik_kwadrans_kwartet34 klik_kwadrans_kwartet35 klik_kwadrans_kwartet36 klik_kwadrans_kwartet37 klik_kwadrans_kwartet38 klik_kwadrans_kwartet39 klik_kwadrans_kwartet40