Koalicja Obywatelska gotowa na powiat złotowski

W poniedziałek, 4 marca 2024 r. w biurze poselskim Henryka Szopińskiego w Złotowie odbyła się prezentacja kandydatów Koalicji Obywatelskiej z terenu powiatu złotowskiego na nadchodzące wybory samorządowe. Jak mówią kandydaci: jesteśmy gotowi do kampanii wyborczej i ruszamy po zwycięstwo.

 

– Nasz program powstał z oczekiwań mieszkańców powiatu złotowskiego i rozmów z nimi. Są one różne, ale można je streścić  w trzech słowach, hasła naszej kampanii: „rozwój, bezpieczeństwo, współpraca”. Idziemy do tych wyborów szeroką reprezentacją, na naszych listach. Są przedsiębiorcy, nauczyciele, pielęgniarki, ludzie sukcesu, kultury, leśnicy, ludzie lewicy. Mamy szeroki spektrum  kandydatów, którzy daje naprawdę ogromną szansę, aby wszystkie problemy, potrzeby mieszkańców powiatu złotowskiego zostały objęte naszą troską. Prosimy, zachęcamy do oddania głosów na kandydatów Koalicji Obywatelskiej podczas zbliżających się wyborów samorządowych 7 kwietnia. Również zachęcamy do spotkań ze mną lub kandydatami. Moje biuro poselskie jest otwarte na takie spotkania. Jeśli przyjdzie nam współrządzić w powiecie, to naszym naturalnym koalicjantem jest Trzecia Droga – mówi Henryk Szopiński, poseł KO.

 

Kandydatem z powiatu złotowskiego, ale również całej północnej Wielkopolski do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego jest kandydat z numerem 3 na liście KO Paweł Michał Owsianny .

 

– Wszystkich nas łączą wartości, wartości, które są potwierdzone w dotychczasowych naszych działaniach. To jest szacunek do wszystkich ludzi w tym starszych, seniorów i osób niepełnosprawnych. To jest potwierdzone w działaniu każdej z tych osób. Ważne jest dla nas środowisko życia, gospodarcze, infrastruktura, i rozwój zielonej energii. To wszystko wpływa na nas zbyt i ma go poprawić, a nie zadzieje się to bez środków zewnętrznych.  To środki z KPO, to środki unijne, które będą gwarantowały rozwój północnej Wielkopolski. Dlatego północna Wielkopolska musi mieć silny głos w powiecie i w sejmiku wielkopolskim. Poseł Henryk Szopiński  był radnym sejmiku przez trzy kadencje.  Ja  będę starał się godnie, skutecznie  z energią go zastąpić go w sejmiku  – dodaje Paweł Owsianny, kandydat KO do sejmiku województwa wielkopolskiego.

 

Kandydaci do Rady Powiatu Złotowskiego

 

Okręg nr.1 -Miasto Złotów

 1. Agnieszka Jasiek Barabasz
 2. Stanisław Godlewski
 3. Aleksandra Ciosańska- Górecka
 4. Kaja Kotowicz – Przeorska
 5. Katarzyna Spyt
 6. Mateusz Wiebskowski
 7. Stanisław Marcin Chmielewski

 

Okręg nr 2- Gmina i Miasto Jastrowie

 1. Aleksander Antoniewicz
 2. Dorota Rąpała
 3. Bogdan Osiński
 4. Stanisław Nowicki
 5. Bogusława Łaszczych

 

Okręg nr 3 -Gmina Krajenka i Tarnówka

 1. Patryk Paweł Wruk
 2. Brygida Margareta Łój
 3. Arkadiusz Król
 4. Karolina Derlatka
 5. Karol Adler

 

Okręg nr 4 -Gmina Okonek, Lipka i Zakrzewo

 1. Mieczysław Ryszard Rapta
 2. Piotr Szopiński
 3. Dominika Nadolna
 4. Hanna Lalik
 5. Andrzej Ufnowski
 6. Małgorzata Ewa Niestój
 7. Kosma Marek Glugla

 

Okręg nr 5 – Gmina Złotów

 1. Tomasz Marek Ghus
 2. Jadwiga Ewa Zbiżek
 3. Grzegorz Kołodziej
 4. Zuzanna Ślifierz
 5. Sebastian Milachowski

Zapis video konferencji : https://fb.watch/qCz4HfkpSV/

 

(SE)