Koalicja Obywatelska przedstawiła drużynę w wyborach samorządowych oraz obiecała 100 mln na pilski szpital

Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska zarejestrowało listy do Rady Miasta Piły, do Rady Powiatu w Pile i sejmiku województwa wielkopolskiego. We wtorek, 18 września, Piotr Głowski, ubiegający się ponownie o urząd prezydenta Piły, przedstawił kandydatów, którzy będą walczyć o mandaty w jesiennych wyborach. Wśród nich znaleźli się m.in. zastępcy prezydenta Piły – Beata Dudzińska i Krzysztof Szewc oraz skarbnik Gminy Piła, Ewelina Ślugajska.

– W poniedziałek o północy minął termin rejestracji list. Zgłosiliśmy listy do wszystkich okręgów wyborczych, pełne listy, najlepsze. Jestem przekonany, że również zwycięskie, takie które doprowadzą do zmiany chociażby układu politycznego w powiecie, ale pomogą również mnie w rządzeniu w mieście, bo to są te naczynia, które powiny być ze sobą połączone. Jak dodamy do tego co przewiduję, doskonały wynik do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, to liczę, że zwiększymy w znaczący sposób nasze wpływy w Poznaniu. Idziemy do wyborów po doskonały wynik na każdym poziomie samorządów. Chcemy by nasze zobowiązania, z którymi idziemy do wyborów miały szansę na realizację – z tymi ludźmi jestem przekonany, że tego dokonamy – mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej Platforma .Nowoczesna, którzy startują do rad wszystkich szczebli, przed Ośrodkiem Radioterapii w Pile złożyli w obecności Marka Wozniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pisemną deklarację o przekazaniu na inwestycje na terenie Szpitala Specjalistycznego w Pile 100 milionów złotych w czasie dwóch kolejnych kadencji samorządu.

– Dziś składamy kolejne wspólne przyrzeczenie. Aby w przyszłości nie dochodziło do sytuacji, w której nierówno traktuje się nasze szpitale. My, którzy kandydujemy na następną kadencję do rad wszystkich szczebli oraz na urząd prezydenta Piły, chcielibyśmy podjąć się zobowiązania, że w przypadku nowej kadencji – w perspektywie nie jednej a dwóch -będziemy pilnować, aby pojawiły się pieniądze na inwestycje w tym szpitalu. Niestety obecna władza powiatu, która zarządza szpitalem, nie potrafi tego zrobić. Chcielibyśmy aby 100 milionów złotych zostało w przeciągu 10 lat przekazane na szpital w formie pieniężnej, np. jako być może wkład dodatkowych projektów. Deklaracja nasza oznacza to, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Piła i Powiat Pilski będzie składał się na tą kwotę, która jasno, czytelnie będzie zapisana w budżetach – wyjaśnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

– Metoda ta pozwoli nam pokonywać bariery finansowe w sytuacjach, kiedy potrzeba większych pieniędzy, a lokalny samorząd takich możliwości nie ma. Tutaj mamy sytuację szpitala, który mógłby być wojewódzki, ale zapadły kiedyś decyzje, że jest powiatowy. Dziś możemy się umówić na rozwiązywanie problemów inwestycyjnych, np. na zakup sprzętu, gdzie ten sumaryczny budżet będzie pozwalał na rozwiązanie tego problemu. Już to kiedyś robiliśmy i przeznaczaliśmy z naszego budżetu pieniądze na zakup sprzętu. My stawiamy na partnerstwo i wspólnotę – dodaje Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA do Rady Miasta Piły.

Okręg nr 1 –Śródmieście
1.    Lucjan Szutkowski
2.    Urszula Kaczmarek
3.    Ryszard Małecki
4.    Waldemar Polachowski
5.    Andrzej Grabowski
6.    Małgorzata Chwiłkowska-Kępczyńska
7.    Anna Stęrzewska

Okręg nr 2-Górne, Gładyszewo, Staszyce, Motylewo
1.    Włodzimierz Bystrzycki
2.    Marek Andruszkiewicz
3.    Wioletta Stalęga
4.    Jan Szwedziński
5.    Renata Strojna
6.    Krzysztof Zając
7.    Leszek Łado
8.    Magdalena Madej Szpener
9.    Izabela Milewska

Okręg nr 3-Koszyce, Jadwiżyn, Podlasie
1.    Beata Dudzińska
2.    Maria Kubica
3.    Jan Ficerman
4.    Zdzisława Karpińska
5.    Sławomir Wegner
6.    Joanna Grabowska
7.    Marek Hildebrand

Okręg nr 4 – Zamość
1.    Kazimierz Sulima
2.    Teresa Kasior
3.    Krzysztof Szewc
4.    Marek Toboła
5.    Andrzej Hajduś
6.    Kama Frąckowska-Pilarska
7.    Mirosław Nalepa
8.    Marta Miciak

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA do Rady Powiatu w Pile.

Okręg nr 1 – gmina Piła –Śródmieście, Zamość
1. Rafał Zdzierela
2. Maria Augustyn
3. Stanisław Dąbek
4. Szymon Frydrych
5. Izabela Toboła
6. Grzegorz Graczyk
7. Mirosława Szudera
8. Magdalena Król

Okręg nr 2 – gmina Piła – Górne, Gładyszewo, Staszyce, Motylewo
1. Paweł Jarczak
2. Zbigniew Przeworek
3. Marlena Bakuła – Zdzierela
4. Małgorzata Nowojska
5. Wojciech Szutkowski
6. Jolanta Lubińska

Okręg nr 3 – gmina Piła –Jadwiżyn, Koszyce, Podlasie
1. Małgorzata Karwacka
2. Grzegorz Wądołowski
3. Marcin Borowicz
4. Dorota Urbańska
5. Łukasz Paradowski

Okręg nr 4 – Łobżenica, Wysoka
1. Mirosław Mantaj
2. Piotr Orzeł
3. Patrycja Liebrecht
4. Karol Borucki
5. Maria Jewszel–Bogunia

Okręg nr 5 – Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie, Kaczory
1. Marian Martenka
2. Katarzyna Bochenek
3. Karol Jagodziński
4. Halina Kowalska
5. Tomasz Piotrowski

Okręg nr 6 –Ujście, Szydłowo
1. Ewelina Ślugajska
2. Sławomir Czerniel
3. Andrzej Stańczak
4. Izabela Urbanowicz
5. Marek Kowalski

Okręg nr 7 – Wyrzysk
1.Stefan Rymer
2.Krzysztof Banach
3.Karina Belka
4.Danuta Boruta Arndt
5.Natalia Kłysz

Do sejmiku Województwa Wielkopolskiego z okręgu 2 pilskiego liderami listy będą: Mirosława Rutkowska Krupka, Iwona Kamińska –Lech i Jacek Bogusławski.

Tekst i foto: Sebastian Daukszewicz

koalicja_przedstawila_druzyne00

koalicja_przedstawila_druzyne27 koalicja_przedstawila_druzyne01 koalicja_przedstawila_druzyne02 koalicja_przedstawila_druzyne03 koalicja_przedstawila_druzyne04 koalicja_przedstawila_druzyne05 koalicja_przedstawila_druzyne06 koalicja_przedstawila_druzyne07 koalicja_przedstawila_druzyne08 koalicja_przedstawila_druzyne09 koalicja_przedstawila_druzyne10 koalicja_przedstawila_druzyne11 koalicja_przedstawila_druzyne12 koalicja_przedstawila_druzyne13 koalicja_przedstawila_druzyne14 koalicja_przedstawila_druzyne15 koalicja_przedstawila_druzyne16 koalicja_przedstawila_druzyne17 koalicja_przedstawila_druzyne18 koalicja_przedstawila_druzyne19 koalicja_przedstawila_druzyne20 koalicja_przedstawila_druzyne21 koalicja_przedstawila_druzyne22 koalicja_przedstawila_druzyne23 koalicja_przedstawila_druzyne24 koalicja_przedstawila_druzyne25 koalicja_przedstawila_druzyne26