Kobiety dla Powiatu – Powiat dla Kobiet

27 września o godzinie 10.00 w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile na ul. Kołobrzeskiej 15 odbędzie się II Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski – Powiat Pilski. Jest to społeczna inicjatywa, bez względu na wiek, płeć, w której uczestniczą osoby indywidualne, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, oraz wiele innych, o różnych poglądach i z różnych środowisk. Udział w Kongresie jest bezpłatny.

12 września W „Tawernie Toscana” w Pile organizatorki tego wydarzenia Iwona Kamińska- Lech, Wioletta Wajer, Marta Mazurek, Aldona Fryc Czerska, Barbara Szuda przedstawiły szczegóły tej imprezy, która odbywa się pod hasłem „Kobiety dla Powiatu – Powiat dla Kobiet wspólnota, równość, przedsiębiorczość”.

Kongres ma się przyczynić do zwiększenia aktywizacji kobiet, wyrównywania szans kobiet i mężczyzn we wszystkich aspektach naszego życia oraz do zmiany świadomości Polek i Polaków na bardziej pro kobiecą.

– W zeszłym roku w pierwszym Kongresie Kobiet Północnej Wielkopolski uczestniczyło 500 kobiet.Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na swoją różnorodność. W tym roku chcemy zaktywizować kobiety do udziału wyborach samorządowych, na czym bardzo nam zależy, ponieważ jest to pierwsza taka płaszczyzna gdzie kobiety mogą aktywnie działać bez konieczności udzielania się w opcji politycznej – mówi Iwona Kamińska- Lech – Tegoroczny kongres odbywa się pod hasłem „Kobiety dla Powiatu – Powiat dla Kobiet wspólnota, równość, przedsiębiorczość”. Pierwszy z paneli będzie dotyczył samorządu, drugi siły kobiet w na wsi, a trzeci historii naszych sukcesów nie tylko w dużych biznesach, ale również w małych oraz ich pasji.

W programie będą również warsztaty, porady prawne, porady w zakresie zdrowia i urody. Będą stoiska gdzie będzie można kupić wspaniałe rękodzieła ludowe, biżuterię, kosmetyki.

– Imprezie przyświeca cel charytatywny. Wkładem każdego z wystawców jest przywiezienie ze sobą blachy ciasta, ze sprzedaży którego pieniążki powędrują na konto chorej Agaty Koc, która musi być rehabilitowana.W ubiegłym roku na ten cel zebraliśmy kwotę 2.030,30 zł. – mówi Aldona Fryc Czerska.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na email rejestracja-kongres@wp.pl

Szczegóły wkrótce na www.facebook.pl/kongrespila lub www.kongres.pila.pl

Sebastian Daukszewicz

kobiety_dla_powiatu10

kobiety_dla_powiatu16 kobiety_dla_powiatu11 kobiety_dla_powiatu12 kobiety_dla_powiatu13 kobiety_dla_powiatu14 kobiety_dla_powiatu15