Kolejne firmy zatrudnią niepełnosprawnych

Starosta pilski Eligiusz Komarowski podpisał umowy z kolejnymi, trzema firmami, na zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej.

– Na koniec sierpnia br. w naszym Urzędzie Pracy zarejestrowane były 522 osoby niepełnosprawne, co stanowiło 13,1% ogółu zarejestrowanych – mówi starosta Eligiusz Komarowski. – Cieszę się bardzo, że dzięki środkom, które rozdysponowujemy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, kolejne osoby niepełnosprawne znajdą zatrudnienie, i liczba ta może się zmniejszać. Tylko do połowy września, zawarliśmy z pracodawcami umowy umożliwiające zatrudnienie 8 zarejestrowanych niepełnosprawnych.

Umowy na zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej zostały podpisane w ostatnim czasie z firmami: „Mago” Sp. z o.o. w Pile, „Wokavit Dystrybucja” w Kaczorach oraz „CreOwnia” w Pile. Są to firmy z różnym stażem, ale ciągle prężnie się rozwijające.

Firma „Mago” działa na rynku od 1998 roku. Jej właścicielami są Ewa Mazurkiewicz i Irena Ozgowicz. Działa w branży motoryzacyjnej, ubezpieczeniowej oraz finansowej. Firma zamierza zatrudnić osobę niepełnosprawną w charakterze serwisanta.

„Wokavit Dystrybucja” Ewa Woźniak działa od 2006 roku i zajmuje się sprzedażą hurtową napojów alkoholowych. Dzisiaj to jeden z największych dystrybutorów napojów alkoholowych w regionie. Firma, przy wsparciu środków z PFRON zamierza zatrudnić kierowcę.

„CreOwnia” w Pile to najmłodsza firma, która otrzyma zwrot kosztów utworzenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej. Jej właścicielka, Aleksandra Szeremet-Wilczyńska, zamierza zatrudnić krawcową. Firma zajmuje się projektowaniem i szyciem unikalnych i oryginalnych ubrań dla dzieci i kobiet.

A.M.

kolejne_firmy_zatrudnia00

kolejne_firmy_zatrudnia02 kolejne_firmy_zatrudnia01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *