Kolejne granty we właściwych rękach

W środę, 26 sierpnia przed południem w gabinecie prezydenta miało miejsce wręczenie kolejnych grantów. Tym razem dotacje trafiły do Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Soccer Stars w Pile.

Z rąk prezydenta Piotra Głowskiego dotację dla Centrum Wolontariatu w Pile, na wyjazd integracyjno-szkoleniowy dla wolontariuszy Gminy Piła (5000 zł), odebrał prezes Andrzej Sadkowski oraz prezes UKS Soccer Stars w Pile – Paweł Kryka, dotację na udział klubu w turnieju piłki nożnej, w wysokości 2500 zł.

– Jaki jest powód dzisiejszego spotkania? Gmina od dawna przeznacza duże środki na wspieranie różnego rodzaju przedsięwzięć, które realizują różne stowarzyszenia, fundacje czy inne organizacje pozarządowe. Bardzo często też odbywa się to w ten sposób, że np. na BIP-ie pojawiają się informacje, iż podjęliśmy takie zarządzenie. A z drugiej strony pojawiają się pytania, nawet radnych, kim są ludzie, którzy owe publiczne pieniądze odbierają? W jakim trybie są one przyznawane. Trzeci powód dzisiejszego spotkania to promocja tego co państwo robicie. Bo bardzo często zadania, które realizujecie są nieznane – chociaż w waszym przypadku niekoniecznie. Ale konkretne projekty, które przygotowujecie na pewno warto pokazać – mówił Piotr Głowski, prezydent Piły. – Właśnie taki główny cel będą miały kolejne spotkania. Chcemy, aby tego typu informacja za pośrednictwem mediów do mieszkańców docierała, że ci którzy są aktywni, po pierwsze mają szansę na publiczne pieniądze. Po drugie, są to ci, którzy później dobrze się rozliczają, a mówiąc prosto – potrafią udowodnić w jaki sposób wydają te pieniądze – spuentował prezydent.

Dotacja dla Centrum Wolontariatu w Pile to, jak podkreślił prezydent Głowski, właściwie nagroda za wszystko co wolontariusze robią w ciągu całego roku. Jest to wyrażenie wdzięczności dla wolontariuszy przez mieszkańców Piły za ich całoroczny trud.

– Wolontariusze pracujący na rzecz gminy Piła i jej mieszkańców praktycznie się nie znają. I cel tego wyjazdu jest podniesienie kwalifikacji, ale także umożliwienie poznania się wolontariuszy poprzez spotkanie twarzą w twarz. Są to ludzie z różnych środowisk, różnych szkół, a więc na pewno będzie miło, szczególnie, że odwiedzimy również Centrum Wolontariatu w Warszawie. Będzie to także okazja do tego, żeby młodzież poznała stolicę swojego państwa – wyjaśniał Andrzej Sadkowski, prezes Centrum Wolontariatu w Pile.

– Nasz Uczniowski Klub Sportowy zrzesza przede wszystkim dzieci w grupach wiekowych od 7 do 12 lat, które jak sama nazwa mówi uczą się grania w piłkę nożną. Głównie jest to zabawa, ale oni również chcą rywalizować. I tak naprawdę dzięki pomocy Miasta możemy reprezentować klub Soccers Stars na wielu turniejach. To oczywiście wiąże się z wieloma kosztami, bo trzeba na turniej dojechać, dzieciom dać posiłek. Jeździmy do wielu miejscowości, zarówno z powiatu pilskiego, jak i z całej Wielkopolski, odnosimy wiele sukcesów. Myślę, że ta rywalizacja podnosi poziom piłki nożnej w Pile. I mam taką nadzieję, że kiedyś ta młodzież będzie godnie reprezentowała nasze miasto i zmieni kierunek myślenia o piłce nożnej w Pile. I właśnie my, jako UKS, chcemy to zmienić, pragniemy aby piłka nożna stała się ponownie numerem jeden w naszym mieście – mówił Paweł Kryka, prezes UKS Soccer Stars w Pile.

mm

kolejne_granty10

kolejne_granty17 kolejne_granty11 kolejne_granty12 kolejne_granty13 kolejne_granty14 kolejne_granty15 kolejne_granty16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *