Kolejne umowy podpisane

Mimo trudnego czasu spowodowanego pandemią, samorząd województwa realizuje program „Szatnia na Medal”, dzięki któremu samorządy mogą otrzymać dofinansowanie w kwocie do 100 000 złotych, na remont, przebudowę, bądź budowę pomieszczeń szatniowych w obiektach sportowych.

99 500 zł otrzyma powiat szamotulski, w miniony piątek Beata Hanyżak, starosta powiatu oraz Andrzej Grzeszczyk, członek zarządu, podpisali umowę z Jackiem Bogusławskim, członkiem zarządu województwa wielkopolskiego.

– Cieszę się ogromnie, że kolejne szatnie w hali „Nałęcz” doczekają się remontu. Jest to możliwe m. in. dzięki naszemu programowi „Szatnia na Medal”, ale trzeba też pamiętać o wysiłku, jaki w tego typu inwestycje wkładają poszczególne samorządy. My, jako samorząd województwa, dofinansujemy te inwestycje, ale maksymalnie do połowy ich wartości, nie więcej niż kwotą 100 tys. złotych. Remont w hali „Nałęcz” będzie kosztował ponad 200 tysięcy, więc gratuluję przede wszystkim samorządowi powiatowemu – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

To nie koniec inwestycji w ramach programu na północy Wielkopolski. Dofinansowanie otrzymają również Oborniki, gdzie wraz z burmistrzem Jacek Bogusławski podpisał umowę na dofinansowanie modernizacji dwóch szatni w hali sportowej OCS przy Szkole Podstawowej nr 4. Gmina otrzyma z programu „Szatnia na Medal” ponad 86 000 złotych.

Gmina Złotów modernizuje szatnie w Skicu, i tu również pojawi się dofinansowanie z programu w wysokości 91 000 złotych. Szatnie w hali widowiskowo – sportowej modernizuje gmina Okonek. Dzięki dofinansowaniu z programu „Szatnia na Medal” do Okonka powędruje 29 tysięcy złotych.

– Gratuluję znakomitych wniosków i czekam z niecierpliwością na efekty. Szatnie z pewnością będą wyglądać znakomicie – podsumowuje Jacek Bogusławski.

red

kolejne_umowy_podpisane1_01

kolejne_umowy_podpisane1_06 kolejne_umowy_podpisane1_02 kolejne_umowy_podpisane1_03 kolejne_umowy_podpisane1_04 kolejne_umowy_podpisane1_05