Kolejni chodziescy strażacy wyjechali gasić pożary w Grecji

23 sierpnia 2021 roku kolejni chodziescy strażacy wyjechali gasić pożary w Grecji, podmieniając swoich kolegów, którzy przez dwa tygodnie walczyli z pożarami.  

W związku z pożarami lasów w Grecji, poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre) otrzymano na początku sierpnia zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą w postaci modułów GFFFV. GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles – moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. W odpowiedzi na prośbę Grecji, strażacy z dwóch modułów GFFFV z Wrocławia i Poznania z woj.: dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego oraz z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w sile 143 ratowników wyruszyli do walki z pożarami.

Wśród nich było 5 strażaków z Chodzieży, którzy 24 sierpnia 2021 roku w godzinach nocnych wrócili do Chodzieży. Wyczerpanych strażaków odebrali i przywitali: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży mł. bryg. Adam Grunwald oraz Dowódca JRG PSP st. kpt. Maciej Zwierzykowski.  Misję nowego 5 osobowego składu w Grecji zaplanowano do 5 września, przy czym ostateczny termin będzie uzależniony od rozwoju sytuacji.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz (na podstawie informacji KG PSP)

kolejni_chodziescy_strazacy

kolejni_chodziescy_strazacy_02 kolejni_chodziescy_strazacy_03 kolejni_chodziescy_strazacy_04 kolejni_chodziescy_strazacy_05 kolejni_chodziescy_strazacy_06 kolejni_chodziescy_strazacy_07 kolejni_chodziescy_strazacy_08