Kolejny Biznes Mixer pilskich przedsiębiorców

Po przerwie wakacyjnej został wznowiony cykl pn. „Biznes, rynek pracy i nowoczesne technologie w Pile i subregionie północnej Wielkopolski”. Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Piły oraz Prezesa Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Gospodarzem kolejnego Biznes Mixer, który odbył się w dniu 19 września  2017 r. , była firma KARPOL, która jest wiodącym producentem i dostawcą systemów wentylacyjnych w Europie. Spotkanie rozpoczęto w głównej siedzibie firmy przy al. Wojska Polskiego 66 od krótkiego powitania gości. Przedstawiciele Zarządu firmy Karpol Pan Thomas Thale oraz Bernhard Thale przedstawili profil działalności firmy, opowiedzieli o zrealizowanych i planowanych inwestycjach oraz omówili plan pracy poszczególnych działów na halach produkcyjnych, w skład których wchodzą trzy główne m.in. produkcji kanałów okrągłych i kształtek, kanałów spawanych i kanałów prostych. Goście zwiedzili również oddaną niedawno do użytku nową halę, w której odbywać się będzie obróbka powierzchni kanałów, znajduje się tam kabina do śrutowania oraz kabina lakiernicza. Następnie udano się do części, gdzie składane są tłumiki hałasu.

Kolejnym etapem wizyty było zapoznanie się z placem załadunkowym, gdzie prowadzone są kompleksowe działania logistyczne. Jednym z ciekawszych punktów zwiedzania było przedstawienie maszyny do cięcia laserowego. Była to jedna z najważniejszych inwestycji firmy KARPOL w minionym roku. Pierwszą część spotkania zakończono w laboratorium badawczym, gdzie pracownicy firmy KARPOL przeprowadzają testy szczelności swoich produktów oraz poszukują rozwiązań dla niestandardowych realizacji.

W drugiej siedzibie firmy KARPOL przy ul. Glinianej 2 zwiedzono również halę produkcyjną, gdzie produkowane są certyfikowane kompensatory oddymiające oraz przepustnice i czerpnie ścienne. W trakcie naszego wydarzenia uczestnicy spotkania prowadzili rozmowy, które umożliwiły wymianę doświadczeń i omówienie obszarów do współpracy. W podsumowaniu przyjęliśmy uwagi i propozycje przedsiębiorców, które pozwolą rozwijać kolejne wydarzenia. Na koniec spotkania podziękowano firmie Karpol oraz uczestnikom za udział w inicjatywie i liczne przybycie.

W spotkaniu brali udział reprezentanci firm specjalizujących się między innymi w produkcji spożywczej, poligrafii, produkcji metali, konstrukcji ze stali z branży informatycznej, ubezpieczeniowej oraz przedstawiciele spółek miejskich.
Firmy zainteresowane uczestnictwem w projekcie zachęcamy do kontaktu z Inwest-Park w Pile w celu uzyskania szczegółów dotyczących realizowanego cyklu.
Niniejszy projekt powstał z inicjatywy pani Beaty Dudzińskiej – Zastępcy Prezydenta Miasta Piły przy współpracy z Inwest-Park i przedsiębiorcami.

Magdalena Smoczyk

kolejny_biznes_mixer00

kolejny_biznes_mixer06 kolejny_biznes_mixer01 kolejny_biznes_mixer02 kolejny_biznes_mixer03 kolejny_biznes_mixer04 kolejny_biznes_mixer05