Kolejny inwestor z działką w strefie przemysłowej w Pile

10 lutego 2017 r. w siedzibie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. w Sopocie  odbył się pierwszy przetarg pisemny nieograniczony łączny, celem wyłonienia podmiotu, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w specjalnej strefie ekonomicznej oraz nabędzie prawo własności niezabudowanej nieruchomości położonej w Pile w rejonie ul. Wawelskiej. W wyniku przetargu dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty, którą złożyła Spółka „DPS Gabionen” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Pile.

– Jest to firma która istnieje już na rynku od kilku lat, ale tak naprawdę od nowa  rozpoczynająca działalność. Bardzo się cieszę, że udało nam się namówić kolejnego inwestora, o korzeniach szwajcarsko-niemieckich, który wchodzi w ciekawą technologię, z własnymi pomysłami. Inwestora w Pile znamy też pod inną nazwą – Swisspol – wyjaśnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

Dzięki zakupionej działce za cenę 718 922,70 zł brutto firma DPS Gabionen wybuduje halę produkcyjno-magazynową z zapleczem socjalno -biurowym dla zakładu produkcji krat stalowych w Pile.

– Tak naprawdę to my rozpoczynamy naszą działalność. DPS Gabionen to spółka, która będzie  inwestować w specyficznej branży zabudowy geologicznej. Będziemy produkować  gabiony, czyli elementy budowlane, które stosujemy w ogrodnictwie, w domu. Mamy odbiorców, mamy możliwości sprzedaży, a branża do której chcemy wejść, jest branżą przyszłościową. Mam nadzieję, że z produkcją na nowej działce ruszymy jesienią – dodaje  Danuta Dobrzykowska – Müller.

Firma planuje zatrudnienie etapami, w zależności od zdobycia maszyn do produkcji, które są  obecnie na etapie wykonawstwa.

Sebastian Daukszewicz

kolejny_inwestor_w_pile00

kolejny_inwestor_w_pile06 kolejny_inwestor_w_pile01 kolejny_inwestor_w_pile02 kolejny_inwestor_w_pile03 kolejny_inwestor_w_pile04 kolejny_inwestor_w_pile05