Kolejny medal Mistrzostw Polski w sportowym tańcu towarzyskim

Kolejny_medal_w_tancu

Bardzo dobrze zaprezentowali się tancerze Szkoły Tańca „ISKRA” UKS – MDK w Pile na Mistrzostwach Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych, które odbyły się miniony weekend (7-8.02.2015) w Rudzie Śląskiej.

Doskonale wypadli debiutanci w nowej kategorii wiekowej 16 – 18 latków Kacper Czajka – Oliwia Drożdż. Ich pierwszy start z parami starszymi zakończył się zdobyciem III miejsca i tytułu II Wicemistrzów Polski.

Do elitarnego grona półfinalistów dołączyły również dwie kolejne pary ze Szkoły Tańca „ISKRA”: Mateusz Pawłowski – Julia Gładka oraz Wojciech Furman – Natalia Skwarek w kategorii młodzieżowej do 21 roku życia. Awans do wysokich rund turnieju pozwolił Oliwii i Kacprowi oraz Julii i Mateuszowi na zdobycie najwyższej klasy międzynarodowej – klasy tanecznej „S”.

W nowej  trudnej kategorii  par dorosłych swoich sił próbowali Paweł Subczyński – Joanna Sikora, którzy awansowali do następnej rundy bez dodatkowych baraży, co jest na starcie ogromnym sukcesem. Trenerzy par, Eliza Sabik i Artur Dąbrowski, są zadowoleni z osiągniętych przez ich pary sukcesów sportowych.

Z.S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *