Kolejny raz za szybko. Cztery kontrole i poważne konsekwencje dla kierowców

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego dbając o bezpieczeństwo, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie podczas służby realizują działania związane z tym zagadnieniem. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowych cztery osoby, które znacznie przekroczyły dozwoloną prędkością. Wszyscy na kilka miesięcy stracili uprawnienia do kierowania.

 

W sobotę po godzinie 15:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki prowadzili statyczne kontrole pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w terenie zabudowanym w miejscach zgłaszanych przez mieszkańców.

 

Pierwsze kontrole prędkości w miejscowości Radawnica, potwierdziły że kierujący nie stosują się w tym miejscu do ograniczenia prędkości. Aż trzech kierowców w miejscu pomiaru poruszało się z prędkością o 50km/h większą niż pozwalały na to przepisy. Niechlubny rekordzista tego dnia poruszał się pojazdem marki audi, 110km/h w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h. Na 29-letniego kierowcę, nałożono mandat karny w wysokości 3000zł oraz przypisano punkty karne.

 

Również pozostali, którzy dopuścili się tego wykroczenia stracili uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, policjanci nałożyli mandaty karne i przypisali punkty karne.

 

Kolejne kontrole przeprowadzano na DK 22 w miejscowości Lędyczek. W tym miejscu rekordzista poruszał się osobowym Fordem o 53km/h więcej niż pozwalały na to przepisy. Mieszkaniec województwa pomorskiego również stracił uprawnienia do kierowania oraz nałożono na niego mandat karny w wysokości 1500zł z punktami karnymi.

 

Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 5 tysięcy złotych w przypadku tzw. recydywy drogowej. Kierującemu naliczane są również punkty karne.

 

Apelujemy o bezpieczną i rozsądną jazdę, który pozwoli uniknąć niepotrzebnych zdarzeń drogowych.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów