Kolejny zatrzymany w sprawie kradzieży samochodów

W ramach postępowania prowadzonego w sprawie kradzieży pojazdów francuskiego producenta funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Pile zatrzymali na terenie Poznania kolejną osobę związaną z przestępczym procederem.

Sprawcy kradzieży pojazdów swoim działaniem objęli nie tylko gminę Piła, ale także obszar całej Wielkopolski. W styczniu bieżącego roku pilscy kryminalni zatrzymali dwie osoby, które dokonywały kradzieży pojazdów marki Renault (o czym informowaliśmy tutaj: http://pila.policja.gov.pl/w19/aktualnosci/225028,Areszt-za-kradzieze-samochodow.html).

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na realizację zatrzymania kolejnej osoby na terenie miasta Poznania. 34-letni mieszkaniec gminy Luboń usłyszał dwa zarzuty umyślnego paserstwa. Mężczyzna ten w wynajmowanej przez siebie hali ukrywał przedmioty pochodzące z przestępstwa w postaci części samochodowych, które zostały wcześniej skradzione.

Wartość mienia wyceniono wstępnie na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Dodatkowo funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli elementy z co najmniej 4 pojazdów innych marek, które także pochodziły z przestępstwa.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej podkreślają, że sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

kolejny_zatrzymany1_01

kolejny_zatrzymany1_04 kolejny_zatrzymany1_02 kolejny_zatrzymany1_03