Kolejny zawodnik Polonii Piła mistrzem kraju! Wystąpi w Grand Prix!

Polonia Piła ma swoim składzie już dwóch aktualnych mistrzów kraju. Najpierw, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu w Polsce, najlepszym żużlowcem Australii został Brady Kurtz, a w poniedziałek tytuł Indywidualnego Mistrza Wielkiej Brytanii wywalczył kolejny pilski żużlowiec!

Finał brytyjskiego czempionatu został rozegrany 13 czerwca na torze Manchesterze i występował w nim m.in. reprezentujący już drugi sezon Polonię – Daniel King. „Danny” był tego dnia świetnie dysponowany i najpierw wygrał rundę zasadniczą, by chwilę później swoją dominację potwierdzić w wielkim finale. Za jego plecami uplasowali się Craig Cook i Robert Lambert.

King, choć był stawiany w szerokim gronie kandydatów do medalu, to z pewnością nie był faworytem do końcowego triumfu. W zawodach udział wzięło kilku znanych zawodników, jak Chris Harris czy Scott Nicholls, jednak na żużlowca pilskiego klubu nie było tego dnia mocnych.

Finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii jest na Wyspach niezwykle prestiżowy, a triumf w tych zawodach daje zawodnikowi nie tylko satysfakcję, ale także dziką na kartę na udział w żużlowym święcie, czyli Grand Prix w Cardiff.

Co ciekawe Daniel King w tym sezonie nie może wywalczyć sobie miejsca w składzie pilskiej drużyny, a ostatni raz przy Bydgoskiej pojawił się dwa tygodnie temu na treningu.

Robert Szłapak
Fot. Sebastian Daukszewicz

kolejny_zawodnik_polonii_mistrzem00

kolejny_zawodnik_polonii_mistrzem01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *