Koncert dla hospicjum – są jeszcze bilety

Koncert_dla_hospicjum
W kasie Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile oraz na stronie www.rck.pila.pl są jeszcze do nabycia bilety na koncert charytatywny „Klezmerzy, Cyganie, Muzykanci. Muzyka drogi”, który odbędzie się na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile.

Koncert będzie miał miejsce 20 października (poniedziałek) o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim w Pile (plac Staszica 1) i organizowany jest przez Towarzystwo Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile we współpracy z RCK „Fabryka Emocji” w Pile.

Tym szczególnym występem artystycznym Zarząd Towarzystwa pragnie podziękować wszystkim Pilanom, darczyńcom, wolontariuszom, radnym, władzom samorządowym i wszystkim osobom zaangażowanym w promocję idei działalności hospicyjnej za ich wsparcie, przekazanie 1% podatku na rzecz budowy pilskiego hospicjum, wpłaty celowe i darowizny.

Podczas koncertu wystąpi Kwartet Adama Mazurka (w składzie: Adam Mazurek – klarnet , prowadzenie koncertu; Marcin Maroszek – akordeon, śpiew; Bartek Pydynkowski – gitara; Kamil Siciak – instrumenty perkusyjne) czyli znani i lubiani artyści scen warszawskich, absolwenci stołecznej Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina, których połączyła fascynacja muzyką etniczną oraz improwizacją.

Organizacja przez Towarzystwo przy współpracy z Regionalnym Centrum Kultury w Pile, dużych październikowych koncertów charytatywnych na rzecz hospicjum, stało się już tradycją. Poniedziałkowy występ będzie już trzecim tego typu spotkaniem. Dwa lata temu na scenie Teatru Miejskiego w pile gościli artyści Warszawskiej Opery Kameralnej (koncert „Mozart kameralnie czyli najpiękniejsze arie i duety operowe z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta”), a rok temu soliści wraz z orkiestrą z Teatru Muzycznego w Poznaniu, na czele z rodowitym Pilaninem – p. Mirosławem Kinem („Wciąż iść, aby sięgnąć do gwiazd”).

Tym razem zobaczymy i usłyszymy ponownie artystów ze stolicy, a sam koncert „Klezmerzy, Cyganie, Muzykanci. Muzyka drogi” będzie inspirowany wieloma tradycjami muzycznymi. Jak mówi o przygotowywanym programie p. Adam Mazurek: „Wzajemny wpływ i oddziaływanie kultur miało miejsce od setek lat i było wynikiem migracji jednostek, a czasem całych narodów. Wędrowni muzycy zawsze stanowili awangardę wśród obieżyświatów, a jednym ze sposobów na sukces w nowym środowisku była umiejętność połączenia swojej tradycji muzycznej z elementami charakterystycznymi dla miejscowej ludności. Jeśli do tego muzykanci byli jeszcze wirtuozami to każda ich wizyta czy to na wiejskim weselu czy na pańskim dworze była wielką atrakcją. Muzyka przez nich grana była najczęściej instrumentalna, a przez to uniwersalna i zrozumiała dla wszystkich. Synergia elementów swojskich z elementami obcymi tworzy w tej muzyce wartość uniwersalną”.

Październikowy koncert na rzecz budowy hospicjum w Pile, z pewnością będzie, tak jak poprzednie dużym wydarzeniem artystycznym i prawdziwą ucztą duchową, połączoną ze zbiórką środków na ten szczytny cel, honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Starosta Pilski p. Mirosław Mantaj i Prezydent Miasta Piły p. dr Piotr Głowski.

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz budowy pilskiego hospicjum „Klezmerzy, Cyganie, Muzykanci. Muzyka drogi” czyli muzyki żydowskiej, cygańskiej i bałkańskiej w wykonaniu Kwartetu Adama Mazurka – artystów scen warszawskich. Podczas koncertu będzie można dodatkowo zakupić cegiełki na rzecz budowy. Zapraszamy w dniu 20 października (poniedziałek) o godz. 19.00 do Teatru Miejskiego w Pile – Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile (plac Staszica 1), bilet w cenie 35 zł do nabycia w kasie RCK w Pile oraz na stronie: http://bilety.rck.pila.pl/step2/1437

Anna Fons