Koncert Muzyki Polskiej w BWA

„Ojcom Niepodległości” – wyjątkowy koncert na 100-lecie Niepodległości!

Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zaprasza w dniu 10 listopada na Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu Wyrzyskiego Chóru Męskiego, a także na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Koncert odbędzie się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy w sobotę, 10 listopada, o godz. 17.00. Galeria BWA, ul. Okrzei 9/2.

Wyrzyski Chór Męski powstał w 1999 roku. Założycielem i dyrygentem zespołu jest dr Piotr Jańczak absolwent i pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  Chór należy do czołowych zespołów amatorskich w Polsce. Podczas swojej intensywnej działalności artystycznej zdobył ponad 60 nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach chóralnych. Prowadzi szeroką działalność koncertową w kraju i za granicą. Elastyczność interpretacyjna zespołu pozwala na prezentowanie szerokiego spektrum repertuaru. W programie zespołu znajdują się utwory epoki średniowiecza, renesansu, romantyzmu, utwory kompozytorów współczesnych, formy muzyki ludowej, filmowej oraz rozrywkowej. Specjalny program chór prezentuje z utworami patriotycznymi. W ostatnim okresie działalności zespół skupił się na poznawaniu bogatych dzieł muzyki cerkiewnej. Magiczna duchowość i niezwykła harmonia muzyki prawosławnej sprawia, że koncerty te są wyjątkowo bogate w doznania emocjonalne. W dorobku zespołu znajduje się także wiele utworów wokalno-instrumentalnych takich jak Landerkennung Edwarda Griega, Carmina Burana Carla Orffa, czy Msza Koronacyjna Wolfganga Amadeusza Mozarta. W zasobach zespołu odnajdziemy wiele nagrań płytowych oraz telewizyjnych.   Prezesem chóru jest Pan Adam Nowak absolwent Instytutu Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Jana Kazimierza w Bydgoszczy.

Chór ma na swoim koncie liczne sukcesy w kraju i poza granicami, m.in. otrzymali Złoty Dyplom I stopnia podczas XXI Międzynarodowego Konkursu Chórów w Sankt Petersburgu, w Rosji oraz Złoty Medal podczas XI Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chórów, orkiestr i zespołów tanecznych – Balkan Folk Fest w Warnie w  Bułgarii i Złote Dyplomy podczas VI Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chórów „Canco Mediterrania” Lloret de mar-Barcelona 2016 aż w trzech kategoriach: musica sacra, folklore i pop music.

W Pile, podczas koncertu w BWA, chór wykona m.in. hymn narodowy, Bogurodzicę oraz utwory patriotyczne m.in. Polskie drogi, Wojenko, wojenko, Białe róże, Ułani, ułani. Dyryguje i akompaniuje: Piotr Jańczak. Każdy uczestnik koncertu otrzyma śpiewnik, by móc czynnie uczestniczyć w śpiewaniu.

Po koncercie – poczęstunek, czyli rogale świętomarcińskie.

eKi

koncert_muzyki00

koncert_muzyki01