Koncert rapera Kali- Mamy wejściówki!

Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda) zaprasza 21 listopada 2014 (piątek) na godzinę 20:00 na koncert rapera Kali promujący jego nowy album „Sentymentalnie”. Support: PEKA (Skromny Chłopak) ,AUTENTYK, HRYCU, JTS. Dla naszych czytelników mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Aby mieć szansę wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl. Wśród osób, które wyślą meila do 20 listopada do godziny 24.00 rozlosujemy wejściówki. Wstęp: 25 zł przedsprzedaż / 30 zł w dniu koncertu. Przedsprzedaż: Klub BARKA.

KALI -Marcin Gutkowski aka Kali urodzony 22 października 1981 w Krakowie. Pierwsza przygoda z muzyką zaczęła sie w, 1998 r. kiedy to Kali spotkał na swojej drodze Klicza z krakowskiego hip-hopowego składu Intoksynator. Znajomość z Intoksynatorami wytworzyła w Kalim chęć wyrażenia oraz podzielenia się poprzez rap swoimi odczuciami, co spowodowało zapisanie pierwszej 16 wersowej zwrotki do kawałka pt „Co Ty Na To”. Efektem współpracy było zaproszenie, Kaliego aby dostąpił do ekipy INS. Razem z Bastkiem i Kliczem, po raz pierwszy staje na scenie z mikrofonem w dłoni, powstają pierwsze utwory, wtedy wszystko się zaczyna.Współpraca z Intoksynatorami nie trwała długo aczkolwiek Kali wynosi z niej cenne doświadczenia. Mniej więcej w tym samym czasie spotyka Tadka działającego w DMF (Dwóch Małoletnich Fachowców twórcę pierwszego nielegalu krakowskiego). Wydarzenia, które rozegrały się pośród zabytkowych kamienic Krakowa ukształtowały w Kalim jeszcze większą chęć ekspresji oraz niepohamowaną potrzebę opisywania swoich przeżyć. Narodziła się Firma..Firma powstała w 2000 r. Założycielami byli Tadek (wcześniej twórca pierwszego nielegalu krakowskiego DMF) oraz Kali, (jako pierwszy zaproszony przez Tadka do współpracy). Debiut Firmy to produkcja wraz z warszawskim incydentem na składankę dj 600v pt.”Za dużo”. W roku 2001 do Firma powiększa swe szeregi, do składu dochodzi Popek i Pomidor z Legnicy, a następnie Roman Boski krakowski wolnostylowiec. W efekcie powstaje nielegalna płyta ,,pierwszy nielegal” i firma zaczyna grac pierwsze koncerty. W roku 2002 ukazuje się pierwsza legalna płyta zespołu pt. „Z dedykacja dla ulicy”, niestety tuż przed oficjalną premierą do wiezienia trafia najpierw Pomidor a parę dni później Kali. W 2003r zrealizowany zostaje pierwszy klip w historii polskiego hip-hopu w zakładzie karnym do utworu pt „Brat” nakręcony podczas odsiadywania przez Kaliego kary 2 lat pozbawienia wolności w ZK w Tarnowie.

W 2005 Kali, Tadek oraz Bosski wydają nielegal „Nielegalne Rytmy”, na którym prawie wszystkie utwory nagrane zostały do jamajskich riddimow. Uśmiech w stronę dancehallu to wynik wieloletnich fascynacji muzyką reggae. Płyta została przyjęta z wielka aprobatą. Od 2006 Firma zaczyna współpracować z wytwórnią Prosto, wspólne nagrywki m.in. z Sokołem z WWO oraz udział w publikacjach takich jak MIXTAPE PROSTO, WWO potwierdza dobrą markę składu. Po 6 latach przerwy w 2008 r. Firma wydaje kolejną uliczną płytę w pełnym składzie. Krążek nosi tytuł „Przeciwko Kurestwu i Upadkowi Zasad”. Płyta okazuje się ogromnym sukcesem potwierdzającym klasę Firmy. Szlagiery z płyty m.in.”Faszywe Dziwki”, „Po Tej Samej Stronie” czy tytułowy „PKIUZ” z gościnnym udziałem HEMP GRU to hity, które wywołały wrzawę na koncertach.W 2009 roku pojawia się kolejna publikacja z cyklu „nielegalne Rytmy”. Klipy do utworów promujących „MAM WYJEBANE” oraz „MISJA” zajęły pierwsze miejsca w statystykach youtube Polska. W 2010 r. Kali postanawia opuścić szeregi Firmy i rozpoczyna solową karierę muzyczną. Rozpoczyna prace nad pierwszym, solowym 2 CD albumem pt: „50/50”, który ukazał się 21 maja 2011 nakładem Ganja Mafia Label.

Nowa płyta

„Sentymentalnie” to kolaboracja raper/producent o klasycznym charakterze pełna brudnych, samplowanych bitów o ciężkim klimacie i oldscholowym brzmieniu z dodatkiem kompozycji autorskich, a liryka albumu jak zawsze w przypadku Kaliego zaskoczy tematyką oraz formą metafor o melancholijno – optymistycznym zabarwieniu. Artysta obiecuje nie zawieść zarówno zwolenników mocnych rapowych zwrotek jak i melodyjnych refrenów. Sentymentalnie nie będzie przypominać żadnego z dotychczasowych solowych krążków Kaliego, a autorzy postanowili zachować kompromis pomiędzy klasyką z lat 90 a ówczesnym ulicznym brzmieniem czego efektem będzie paręnaście utworów.

(SE)

mamy_wejsciowki10

mamy_wejsciowki13 mamy_wejsciowki11 mamy_wejsciowki12