Koncert ubiegłorocznej laureatki MF&MC otworzył VIII pilski festiwal

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

12 sierpnia Koncertem Galowym w sali miejskiej rozpoczął się VIII Music Festival & Master Class w Pile. Melomani muzyki klasycznej mieli okazję wysłuchać recitalu w wykonaniu skrzypaczki, Amelii Maszońskiej, laureatki ubiegłorocznej edycji MF&MC Piła 2015, której towarzyszył pianista Michał Francuz oraz wiolonczelistka Marianna Sikorska.

– Kiedy patrzę na twarze osób, które tutaj siedzą, od samego początku towarzyszące festiwalowi, jest mi naprawdę ciepło na sercu i naprawdę dobrze mi żyje się w tym mieście – mówił podczas otwarcia tegorocznej edycji Andrzej Czaja, dyrektor Music Festival & Master Class w Pile.

I trudno się z tym słowami nie zgodzić, bo dzięki wielu dobroczyńcom i publiczności ten festiwal żyje i rozwija się z roku na rok bardzo dynamicznie. Natomiast dla studentów, których w tym roku jest 26, dzięki konsultacjom z wybitnymi profesorami stanowi drzwi do spełnienia ich marzeń.

Publiczność mogła podczas piątkowego recitalu wysłuchać utworów:

Ludwig van Beethoven (1770 – 1827)
Sonata na fortepian i skrzypce Es-dur op.12 nr 3
I. Allegro con spirito

Edvard Grieg (1843 – 1907)
Sonata na skrzypce i fortepian c-moll nr 3 op.45
I. Allegro molto appassionato
II.Allegretto espressivo alla Romanza
III.Allegro animato

Camille Saint-Seans (1835 – 1921)
Introdukcja i rondo capriccioso op.28

Johan Halvorsen (1864 – 1935)
Passacaglia na skrzypce i wiolonczelę

Amelia Maszońska -koncertowała, jako solistka z takimi orkiestrami jak Staatstheater Cottbus Philharmonisches, Gyor Symphony Orchestra na Węgrzech, Filharmonia Zielonogórska, Leopoldinum we Wrocławiu, Filharmonia Sudecka, Filharmonia Wrocławska. Amelia Maszońska jest laureatką wielu nagród konkursów ogólnopolskich jak i międzynarodowych m.in.: Wyróżnienie na V Międzynarodowym Konkursie na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego w Warszawie -II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. E. Umińskiej oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu K. Szymanowskiego – III nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Carla Flescha na Węgrzech – „Osobowość Muzyczna” na Music Festival & Master Class w Pile – Laureatka III Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H.W. Ernsta i K. Szymanowskiego we Wrocławiu – III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” w Legnicy – I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” w Legnicy Do osiągnięć Amelii należy również zaliczyć sukcesy kameralne m.in.: – I nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach – Występ na V Międzynarodowym Festivalu Muzyki Kameralnej „Q’arto Mondi” organizowanym przez Meccorre String Quartet w Poznaniu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sebastian Daukszewicz

koncert_ubieglorocznej01

koncert_ubieglorocznej02 koncert_ubieglorocznej03 koncert_ubieglorocznej04 koncert_ubieglorocznej05 koncert_ubieglorocznej06 koncert_ubieglorocznej07 koncert_ubieglorocznej08 koncert_ubieglorocznej09 koncert_ubieglorocznej10 koncert_ubieglorocznej11 koncert_ubieglorocznej12 koncert_ubieglorocznej13 koncert_ubieglorocznej14 koncert_ubieglorocznej15 koncert_ubieglorocznej16 koncert_ubieglorocznej17 koncert_ubieglorocznej18 koncert_ubieglorocznej19 koncert_ubieglorocznej20 koncert_ubieglorocznej21 koncert_ubieglorocznej22 koncert_ubieglorocznej23 koncert_ubieglorocznej24 koncert_ubieglorocznej25 koncert_ubieglorocznej26 koncert_ubieglorocznej27 koncert_ubieglorocznej28 koncert_ubieglorocznej29 koncert_ubieglorocznej30 koncert_ubieglorocznej31 koncert_ubieglorocznej32 koncert_ubieglorocznej33 koncert_ubieglorocznej34 koncert_ubieglorocznej35 koncert_ubieglorocznej36 koncert_ubieglorocznej37 koncert_ubieglorocznej38 koncert_ubieglorocznej39 koncert_ubieglorocznej40 koncert_ubieglorocznej41

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *