Koncert z okazji 40-tych urodzin Punk Rocka na Barce – Mamy wejściówki!

koncert_z_okazji_40_urodzin

Pod patronatem Tętna Regionu

Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda) zaprasza 22 października 2016 (sobota) na godzinę 19.00 na koncert zespołów: ALIANS (punk, reggae, ska / Piła) KOMPANIA KARNA (punk rock, hard core / Bydgoszcz) 1125 (hardcore / Złotów) SKAKANKA (rock bardzo alternatywny / Wyrzysk). Dla naszych Czytelników mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na te koncerty. Aby mieć szanse wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl w tytule – Punk Rock. Wśród osób, które wyślą maila do 20 października, do godziny 21.00 rozlosujemy wejściówki.

Wstęp: 25 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu koncertu. Informacje o przedsprzedaży: Polsky Group Promotion w miejscu: Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda). Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, 64_920 Piła, (godziny otwarcia od 7:00 do 22:00).
Przedsprzedaż online: drogą mailową pisząc na adres: barka.pila@wp.pl

ALIANS -powstał w 1990 roku w Pile, a w pierwszym składzie znaleźli się Rafał „Kazi” Kasprzak, Michał „Dósioł” Thiede i Darek „Qłak” Kułak. Zadebiutował wydanym własnym sumptem w roku założenia singlem „Sami wobec siebie” („Sami wobec siebie” / „Ptasiek” / „Czorsztyn ’90” / „…dwie łodzie…”). ALIANS występował u boku Fugazi i nie tylko…, koncertował po całej Europie… Alians wykonuje dość oryginalną mieszankę muzyki punk, hardcore, folk, reggae i ska, która zyskała miano „pilskiego brzmienia” (inaczej punky reggae). W instrumentarium Aliansu występuje nietypowy na scenie punk instrument – akordeon. W tekstach Aliansu przeważa tematyka społeczna, na początku grania inspirowana przede wszystkim ideologią anarchistyczną (widoczne wpływy myśli Bakunina), obecnie rewolucyjnymi ruchami latynoskimi. W 1999 roku grupa wsparła antyrasistowską kampanię Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej. Do najbardziej znanych piosenek grupy Alians należą: Bomby domowej roboty (pierwsza wersja na płycie Mega Yoga, na płycie Gavroche z linią melodyczną piosenki The Guns of Brixton The Clash), Ulica, Nic do stracenia, Gangstap, Podejrzliwi i wściekli, Żywi ludzie, Co mnie obchodzi, Sprawa, Leave My Business.

SKAKANKA – ZESPÓŁ SKAKANKA TO WYRZYSKA MIESZANKA MŁODOŚCI Z DOŚWIADCZENIEM. WYRÓŻNIAMY SIĘ NIESAMOWITĄ ENERGIĄ I ŻYWIOŁOWOŚCIĄ W KAŻDYM CALU. NA SCENIE ISTNIEJEMY OD PONAD TRZECH LAT, DOKŁADNIE OD LISTOPADA ROKU 2012. GRAMY WYŁĄCZNIE PO POLSKU. MUZYKA MA CHARAKTER ROZRYWKOWY. MAMY ZA ZADANIE BAWIĆ WIDZA DŹWIĘKIEM I LEKKO „POCIŚNIĘTĄ” TREŚCIĄ NIE MÓWIĄC O PROBLEMACH W JAKIEJKOLWIEK DZIEDZINIE. MUZYKA MA BUDZIĆ TYLKO POZYTYWNE EMOCJE. TEKSTY SĄ DOSŁOWNE, PROSTE, ZARAZEM LEKKO IRONICZNE. SKAKANKA TO SKŁAD PIĘCIU FACETÓW WYCIĄGNIĘTYCH Z ZUPEŁNIE INNEGO NURTU. PODCHODZIMY Z OGROMNYM DYSTANSEM DO TEGO CO ROBIMY I JEDNOGŁOŚNIE ORZEKAMY, ŻE LICZY SIĘ DOSKONAŁA ZABAWA!

(SE)