Konferencja „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” – ZAPRASZAMY!

Już 18 maja br. zapraszamy mieszkańców w godzinach od 10 do 14 na teren Akademii Nauk Stosowanych, gdzie odbędzie się konferencja poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Plan wydarzenia przewiduje zarówno panele teoretyczne, jak i praktyczne. Będą również atrakcje takie jak pokaz ratownictwa technicznego i medycznego, możliwość rozwiązania egzaminu teoretycznego na prawo jazdy czy skorzystania z symulatora dachowania. Zapraszamy serdecznie!

W najbliższy czwartek, 18 maja w godzinach od 10 do 14 na terenie Akademii Nauk Stosowanych w Pile przy ul. Podchorążych odbędzie się konferencja pn. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Wydarzenie to składać się będzie z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Pierwsza z nich rozpocznie się o godzinie 10 w sali Auditorium Maximum (budynek F).

W pierwszej z nich uczestnicy będą mieli okazję m.in. zapoznać się z aktualnym procesem szkolenia oraz egzaminowania kierowców na prawo jazdy kategorii A oraz B, zrozumieć jak działają najnowsze systemy bezpieczeństwa wykorzystywane w pojazdach, poznać prawdziwą historię opowiedzianą przez uczestnika poważnego wypadku, a także zobaczyć jak wygląda statystyka zdarzeń oraz zapoznać się z ich najczęstszymi przyczynami zaprezentowanymi od strony praktycznej przez biegłego sądowego.

Druga część wydarzenia rozpocznie się około godziny 12 pokazem akcji ratunkowej podczas symulowanego wypadku. Podczas praktycznego panelu będzie wiele stoisk przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Na uczestników będzie czekać m.in. symulator dachowania oraz stanowisko do przeprowadzania egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Mieszkańcy będą mogli również poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, a także poznać specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez Państwową Straż Pożarną i Policję. Nie zabraknie również prezentacji najnowszych rozwiązań zastosowanych we flagowych modelach różnych marek samochodowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie do udziału! Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc – w tym celu prosimy o kontakt mailowy na adres: pgorzelanczyk@ans.pila.pl .

KPP w Pile

konferencja_bezpieczenstwo

konferencja_bezpieczenstwo_02