Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” rozstrzygnięty

W Szkole Podstawowej w Wyrzysku odbył się finał konkursu „Bezpieczna Droga do szkoły”, w którym udział wzięły trzyosobowe delegacje klas I-III ze szkół podstawowych w Kosztowie, Falmierowie, Osieku nad Notecią i Wyrzysku. Nad prawidłowym przebiegiem przedsięwzięcia czuwali policjanci z wyrzyskiego komisariatu Policji, a w jury zasiadł m.in. kom. Marcin Towalewski – Komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku. Celem konkursu było propagowanie właściwych zachowań na drodze.

25 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbył się gminny finał konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły”. W konkursie udział wzięły trzyosobowe delegacje uczniów klas I-III, laureaci wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach. Zadaniem uczestników było m.in. rozwiązanie testu oraz krzyżówki, które to związane były z szeroko rozumianą tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszą pomocą przedmedyczną.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami podczas poszczególnych konkurencji, a o zwycięstwie zadecydowały niewielkie różnice punktowe. W skład jury weszli: kom. Marcin Towalewski – Komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku, Komendant Straży Miejskiej w Wyrzysku Anna Rzyduch oraz Pani Małgorzata Dróbka-Jiers – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrzysku. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali dzielnicowi z wyrzyskiego komisariatu oraz gość specjalny Maskotka Wielkopolskiej Policji – sierż. Pyrek, który na koniec również złożył wszystkim dzieciom serdeczne gratulacje, wręczając upominki oraz dyplomy.

Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku, a na trzecim miejscu uplasowała się delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kosztowie. Misją konkursu było przede wszystkim wsparcie działań edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa, a głównym celem promowanie idei bezpieczeństwa na drodze i wokół niej, szczególnie wśród najmłodszych.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

konkurs_bezpieczna_droga00

konkurs_bezpieczna_droga03 konkurs_bezpieczna_droga01 konkurs_bezpieczna_droga02