Konkurs na kartkę wielkanocną

Kartka Wielkanocna – to motyw przewodni konkursu dla dzieci i młodzieży, który został ogłoszony przez LGD Krajna nad Notecią. Najpiękniejsze prace zostaną zaprezentowane podczas imprezy „Wielkanoc na Krajnie”, która odbędzie się w Osieku nad Notecią.

– Za motyw przewodni konkursu wielkanocnego w tym roku wybraliśmy kartkę pocztową – mówi Karol Jagodziński, prezes LGD. W erze maili i telefonów coraz mniej przecież wysyłamy takich kartek. Dlatego za jeden z celów postawiliśmy sobie rozbudzenie zainteresowania przemijającym zwyczajem obdarowywania się życzeniami na pocztówkach świątecznych – dodaje prezes Jagodziński.

Konkurs adresowany jest dla dzieci i młodzieży zamieszkujących na obszarach wiejskich powiatu pilskiego, tj. gmin: Białośliwie, Kaczory, Łobżenica, Miasteczko Krajeńskie, Szydłowo, Ujście, Wyrzysk i Wysoka.

Organizator stworzył dwie kategorie wiekowe – dzieci do lat 9 oraz młodzież 10-15 lat. Uczestnik może zgłosić jedną pracę. Technika wykonania prac jest dowolna, obowiązuje technika płaska. Szczegóły konkursu zamieszczono na stronie www.lgdkrajna.pl.

Termin przekazywania prac upływa 16 marca 2020 roku. Kartki, które wpłyną do konkursu zostaną ocenione przez komisję, która oceni m.in. pomysłowość i inwencję twórczą, dobór materiałów i elementów ozdobnych, samodzielność i estetyka wykonania.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 5 kwietnia 2020 r. w Niedzielę Palmową  – podczas imprezy „Wielkanoc na Krajnie”, organizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna nad Notecią. Jest to coroczna impreza promująca tradycje wielkanocne regionu Krajny, Pałuk i Puszczy Noteckiej, która odbywa się w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.

Organizator podczas tej imprezy plenerowej przewiduje zorganizowanie wystawy najpiękniejszych kartek wielkanocnych złożonych do konkursu.

Patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska.

Fot. Archiwum LGD

Zdjęcia z Wielkanocy na Krajnie 2018 i rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną

konkurs_na_kartke1_01

konkurs_na_kartke1_07 konkurs_na_kartke1_02 konkurs_na_kartke1_03 konkurs_na_kartke1_04 konkurs_na_kartke1_05 konkurs_na_kartke1_06