Konkurs recytatorski „Mój dom, moja ojczyzna”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” z okazji Święta Niepodległości odbył się konkurs recytatorski  pod tytułem „Mój dom moja ojczyzna”.

W kategorii uczniów  klas młodszych szkół podstawowych najlepiej, zdaniem komisji konkursowej na scenie MDK zaprezentowała się Maja Świderska z klasy II Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. Pierwsze miejsce otrzymała za recytację wiersza Ludmiły Mariańskiej pt: „Ziemia Rodzinna”.

Drugie miejsce przyznano Szymonowi Werenz z klasy II również ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. Trzecie miejsce zajął Tymoteusz Wróbel z klasy III z Zespołu Szkół nr 2 w Pile.

Jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je: Dawid Sieńko z klasy I i Szymon Borkowski z klasy II Zespołu Szkół nr2 w Pile, Malwina Kędziora z klasy I Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile.

W kategorii uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce w konkursie przyznano Patrykowi Bogusławskiemu z  Gimnazjum nr 5 w Pile  za recytację wiersza S. Balińskiego pt: „Ojczyzna Chopina”.

Dwa równorzędne drugie miejsca przyznano:

Jagodzie Pachowicz z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile i Oldze Ziuzia z MDK „ISKRA” w Pile. Trzecie miejsce jury przyznało Weronice Pytlarz z Gimnazjum nr 4 w Pile. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano : Zuzannie Adamek i Julii Kotarak z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego z Piły i Zuzannie Muszyńskiej z MDK „ISKRA” w Pile. W konkursie uczestniczyło 64 recytatorów ze szkół podstawowych Piły.

Zbigniew Sabik