Kornelka poruszyła serca ujskiej publiczności

Na scenie Ujskiego Domu Kultury wystawiony został spektakl „Opowieść Wigilijna”. Było to przedstawienie charytatywne, podczas którego zbierano pieniądze na pomoc w leczeniu pięcioletniej Kornelki, cierpiącej na neuroblastomę, czyli jeden z najgroźniejszych nowotworów. Zebrano w sumie 1878,13 zł.

Można by rzec, że inicjatywa była spontaniczna. Chore dziecko w wielkiej potrzebie poruszyło serca aktorów. Ci postanowili dołożyć swoją cegiełkę, by pięcioletnia dziewczynka mogła powrócić do zdrowia i wystawili sztukę „Opowieść Wigilijna”. Trzeba przyznać, że sprawili się pięknie poruszając publiczność dobrze opowiedzianą historią, doskonale pasującą do czasu świąt Bożego Narodzenia. Resztę dołożyli widzowie, którzy nie zawiedli. W Ujskim Domu Kultury zebrano łącznie do puszek 1878,13 zł.

Pięcioletnia Kornelia cierpi na neuroblastomę, czyli jeden z najgroźniejszych nowotworów. Potrzebny jest aż milion złotych na immunoterapię, która może sprawić, że nowotwór nigdy nie powróci (Immunoterapia nie jest refundowana przez NFZ).

Dziś już wiadomo, że pod koniec grudnia udało się zebrać potrzebną sumę na leczenie dla pięciolatki.  Trzymajmy kciuki za Kornelkę.

Ujski Dom Kultury

kornelka_poruszylay01

kornelka_poruszylay02