Kradł złom i sprzedawał go w punkcie skupu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Kradł złom i sprzedawał go w punkcie skupu

  kradl_zlom_i_sprzedawal

  Funkcjonariusze Posterunku Policji w Szydłowie zatrzymali sprawcę trzech kradzieży, do których doszło na terenie lokalnego składowiska odpadów. 33-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z przywłaszczeniem mienia, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  W poniedziałek, 26 lipca bieżącego roku do Posterunku Policji w Szydłowie trafiło zgłoszenie od właściciela lokalnego składowiska odpadów o kradzieży aluminiowych elementów, które były przeznaczone do złomowania. Funkcjonariusze badając zabezpieczony materiał dowodowy ustalili personalia mężczyzny, który już po godzinie został zatrzymany. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Szydłowo.

  Prowadzone postępowanie wyjaśniło, że mężczyzna trzykrotnie pojawił się na terenie składowiska odpadów, skąd każdorazowo zabierał aluminiowe elementy przeznaczone do złomowania. Sprawca po każdej z kradzieży przewoził mienie swoim jednośladem do Piły, aby spieniężyć je w lokalnym skupie złomu. Wartość skradzionych elementów wyniosła blisko 2 tysiące złotych.

  33-letni mieszkaniec gminy Szydłowo usłyszał już zarzuty związane z dokonaniem kradzieży. Za popełnione przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  st. sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile