Kradzież rozbójnicza w centrum Piły

kradziez_rozbojnicza

15-letni pilanin oraz trzech jego kolegów wpadli na pomysł wyrwania torebki spacerującej z mężem kobiecie. Wzbogacili się o 50 złotych. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

25 kwietnia, po godzinie 13 do pilskiej jednostki wpłynęła informacja o wyrwaniu torebki kobiecie przez młodego mężczyznę. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol, który ustalił, że sprawca nie tylko ukradł torebkę, ale także w trakcie ucieczki użył siły fizycznej wobec właścicielki oraz jej męża. Wykonane czynności przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego pozwoliły ustalić i zatrzymać sprawcę, którym okazał się 15-letni pilanin.

Dokonane przez funkcjonariuszy ustalenia wykazały, że ze sprawą związani są kolejni trzej nieletni, którzy także zostali zatrzymani. Jak się okazało, 15-letni pilanin wraz ze swoimi znajomymi szukał sposobu na zdobycie pieniędzy. W pewnym momencie wpadł na pomysł aby ukraść torebkę i zabrać z niej gotówkę. Jego koledzy początkowo nie pochwalali pomysłu, jednak po całej sytuacji chętnie podzielili się pieniędzmi. Sprawca po kradzieży, aby utrzymać się w posiadaniu torebki użył siły fizycznej wobec właścicielki oraz jej męża.

Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich potwierdzili także, że to nie pierwszy przestępczy czyn 15-latka. Był notowany wcześniej ze względu na dokonanie innych kradzieży. W chwili obecnej nieletni odpowie za dokonanie kradzieży rozbójniczej.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał pozwolił także na przedstawienie kolejnego zarzutu – posiadania narkotyków. Pozostałe trzy osoby w wieku od 14 do 16 lat także odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za współudział w dokonaniu tego czynu.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile