Krajenka. Mogli zamarznąć – zareagowali mieszkańcy

krajenka_mogli_zamarznac
Policjanci podejmują wzmożone działania, aby udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje, szczególnie teraz gdy szybko zapadał zmrok, a średnia dobowa temperatura powietrza spada poniżej zera. Zdarza się, że dostajemy informacje o osobach, które zasnęły na chodniku, czy mają problemy z dotarciem do domu. Pamiętajmy! Taka informacja może uratować życie!

Do oficera dyżurnego złotowskiej w minioną sobotę (19.11) po godzinie 23.00, zadzwonił mieszkaniec Krajenki, który oświadczył, że niedaleko sklepu spożywczego, leży mężczyzna. Krajeńscy funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili informację. W rozmowie z 38 latkiem ustalili, że wcześniej spożywał alkohol, przesadził z jego ilością i nie ma siły by wrócić do miejsca zamieszkania. Z uwagi na ujemną temperaturę i okoliczności w jakich się znalazł, funkcjonariusze odwieźli go do miejsca zamieszkania, gdzie dalszą opiekę zapewniła rodzina nietrzeźwego.

Kolejny telefon o osobie przebywającej na mrozie i potrzebującej pomocy oficer dyżurny złotowskiej Policji otrzymał w niedzielę po godzinie 15.00. Tym razem w Jastrowiu w okolicach wiaduktu kolejowego miał leżeć mężczyzna. Gdy mundurowi dotarli we wskazane miejsce okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a z uwagi na to że leżał na mrozie jego organizm jest wyziębiony. 51 letni mieszkaniec miasta, nie był w stanie wyjaśnić dlaczego znalazł się w takich okolicznościach oraz nie był w stanie podać swoich danych osobowych. Gdy się ogrzał, stał się bardziej kontaktowy i przekazał policjantom swoje dane oraz wyjaśnił co się wydarzyło. Funkcjonariusze przetransportowali go do domu.

Dzięki zainteresowaniu się losem drugiego człowieka i właściwej reakcji mieszkańców, obaj mężczyźni bezpiecznie trafili do swoich domów.

Pamiętajmy, każdy z nas może pomóc, wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów