Kręglarskie potyczki

Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno – Sportowe SPRAWNI – RAZEM, na czele z panią Aleksandrą Błażejewską, zorganizowało 3 czerwca w Bowling Rodło w Pile XVIII Regionalny Turniej Kręglarski. W imprezie wzięło udział 28 zawodników z Piły, Trzcianki, Gębic, Czarnkowa, Wągrowca, Starej Łubianki, Wyrzyska. Zawody o charakterze typowo rekreacyjnym cieszyły się wielkim uznaniem uczestniczącej młodzieży i opiekunów. 

kregle_pila_zawody

Dziś łączymy zabawy kręglarskie z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka, a nie zawsze jest okazja do tego świętowania. Sześciokrotnie jeździliśmy do Wronek na ten turniej, a teraz możemy się spotykać w Pile, dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu ludzi i władz samorządowych – mówi Aleksandra Błażejewska prezes Stowarzyszenia „Sprawni Razem”.
Zawody odbyły się w kategoriach: chłopcy i dziewczęta. I miejsce wśród chłopców wywalczyła drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Pile. Natomiast spośród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Gimnazjum im. M. Skłodowskiej-Curie z Wyrzyska. Dla najlepszych zawodników i zawodniczek oraz drużyn ufundowano medale i puchary, a dla każdego uczestnika rzeczowe nagrody.
(SE)