Kręgle niepełnosprawnych

Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe Sprawni-Razem to organizacja, która działa na rzecz dzieci i młodzieży z klas i szkół specjalnych. Stowarzyszenie stawia przede wszystkim na ich rozwój ruchowy przez organizację zawodów sportowych i imprez rekreacyjnych. Jedną z nich jest Regionalny Turniej Kręglarski, który w tym roku odbył się już po raz dwudziesty.

Zawody odbyły się 2 czerwca w Bowling Piła. Uczestniczyły w nich reprezentacje sześciu placówek z trzech powiatów: pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego i wągrowieckiego. Powiat pilski reprezentowały: Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile, Gimnazjum w Wyrzysku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance, powiat czarnkowsko-trzcianecki – Zespół Szkół Specjalnych w Gębicach, a powiat wągrowiecki – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wągrowcu. Każdy z zawodników oddawał po 20 rzutów.

– Jako Stowarzyszenie staramy się organizować takie zajęcia naszym podopiecznym, które wpływają na ich rozwój ruchowy, ponieważ dla nich sprawność fizyczna jest szczególnie ważna, bo tylko ona może zagwarantować im szanse w dorosłym, zawodowym życiu – mówi Aleksandra Błażejewska, prezes Stowarzyszenia „Sprawni-Razem”.

Stowarzyszenie „Sprawni-Razem” oraz organizowane przez nich przedsięwzięcia wspiera aktywnie Powiat Pilski.

– Cieszymy się, że możemy pomagać w różny sposób podopiecznym tego Stowarzyszenia, ponieważ są to dzieci pokrzywdzone przez los, nie mające takich możliwości jak ich zdrowi, pełnosprawni rówieśnicy – mówi Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu.

W klasyfikacji zespołowej dziewcząt I miejsce wywalczyła drużyna z SOS-W w Wągrowcu, II miejsce zajął SOS-W w Pile, a III miejsce Zespół Szkół Specjalnych w Gębicach.
W klasyfikacji zespołowej chłopców najlepsi byli zawodnicy SOS-W w Pile, przed SOW-S w Wągrowcu i Zespołem Szkół Specjalnych w Gębicach.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

kregle_niepelnosprawnych00

kregle_niepelnosprawnych04 kregle_niepelnosprawnych01 kregle_niepelnosprawnych02 kregle_niepelnosprawnych03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *